Trwa ładowanie...
d2thm6i

BBI Development rozpocznie budowę Kwartału Centralnego w Koneserze w III kw. br.

Warszawa, 09.03.2015 (ISBnews) - BBI Development planuje rozpoczęcie budowy tzw. Kwartału Centralnego w ramach inwestycji Centrum Praskie Koneser (CPK) w III kw. bieżącego roku, poinformował agencję ISBnews prezes Michał Skotnicki.

Share
d2thm6i

"Budowa ruszy w III kwartale bieżącego roku i potrwa dwa lata. Równocześnie z budową rozpoczniemy komercjalizację powierzchni handlowych i biurowych" - powiedział Skotnicki w rozmowie z ISBnews.

Prezes dodał, że spółka rozmawia już z potencjalnymi najemcami i spodziewa się stosunkowo łatwo skomercjalizować część handlową. W jego ocenie, trudniejszym zadaniem będzie pozyskanie najemców biurowych, jednak unikalny charakter inwestycji, dogodne położenie komunikacyjne i znacznie mniejsza podaż powierzchni biurowych na prawym brzegu Wisły przy metrze stanowią istotne czynniki sprzyjające powodzeniu komercjalizacji biur w Koneserze.

BBI Development jest też blisko pozyskania operatora hotelu na ok. 130 pokoi, również wchodzącego w skład Kwartału Centralnego.

d2thm6i

"Prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi operatorami, w grę wchodzą najpopularniejsze światowe marki" - powiedział Skotnicki.

W części mieszkaniowej CPK spółka sprzedała do tej pory ok. 2/3 mieszkań, w dotychczas wprowadzonych do sprzedaży budynkach Wytwórnia i Mennica.

"Oceniamy poziom dotychczasowej sprzedaży mieszkań jako satysfakcjonujący. Kolejnym krokiem w zakresie części mieszkaniowej Konesera będzie wprowadzenie do sprzedaży ok. 70 mieszkań w budynku 'Skarbnica'. Planujemy to na IV kwartał 2015 roku" - poinformował także prezes.

Kwartał Centralny projektu Centrum Praskie Koneser obejmuje część biurowo-handlową wraz z hotelem, centrum konferencyjnym i Muzeum Polskiej Wódki. Powierzchnia wynajmowana w Kwartale Centralnym wynosi 47 tys. m2, a jego całkowita wartość wynosi ok. 420 mln zł. Blisko 70 mln zł BBI Development pozyskało dzięki przystąpieniu do projektu jako inwestora zewnętrznego K-Invest z grupy Liebrecht & WooD. Pozostała część będzie finansowana kredytem bankowym.

BBI Development jest spółką developerską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

d2thm6i

Podziel się opinią

Share
d2thm6i
d2thm6i