Trwa ładowanie...
d4fy1ne
16-12-2015 12:25

BBI: Umowa z Warbudem pozwoli przekazać pierwsze lokale w Złotej 44 z końcem '16

Warszawa, 16.12.2015 (ISBnews) - Pierwsi rezydenci odbiorą apartamenty w warszawskim projekcie Złota 44 pod koniec 2016 roku, wynika z harmonogramu prac po zawarciu z Warbudem umowy na dokończenie apartamentowca, podali BBI Development i Amstar - partnerzy w projekcie.

Share
d4fy1ne

"Cieszę się, że po raz kolejny będziemy współpracowali z wykonawcą tak uznanym na rynku polskim. Rok 2016 będzie dla Złotej 44 bardzo ważny. Budynek zostanie oddany do użytku. Zaprezentujemy reprezentacyjne lobby wieżowca, wyjątkowe piętro rekreacyjne i przekażemy apartamenty pierwszym mieszkańcom. Kontrakt z Warbudem to gwarancja, że wszystko odbędzie się w zakładanym przez nas terminie" - powiedział prezes BBI Development Michał Skotnicki, cytowany w komunikacie.

W ramach kontraktu z BBI i Amstar, Warbud zrealizuje wszystkie pozostałe do wykonania prace budowlane. W szczególności: wykończeniowe w lokalach mieszkalnych i przestrzeniach komunikacyjnych oraz zagospodarowanie terenów zewnętrznych. Skoordynuje również prace pozostałych podwykonawców, podano również.

Złota 44 jest luksusowym apartamentowcem obejmującym 288 lokali, budowanym obecnie w ścisłym centrum Warszawy, którego wysokość wynosi 192 metry. Części wspólne obejmować będą m.in. basen o dł. 25 m, siłownię, spa, piwniczki do starzenia win i prywatną salę kinową.

Spółka Złota 44 zawarła wczoraj z Warbudem umowy o wykonanie robót budowlanych i ich koordynację w projekcie Złota 44 w Warszawie. Wartość umowy o wykonawstwo to szacunkowo 45 mln zł, wartość umowy koordynacji będzie zmienna w czasie.

d4fy1ne

We wrześniu br. BBI Development skutecznie wypowiedział umowę o generalne wykonawstwo apartamentowca z Inso Sistemi Per Le Infrastructure Sociali, przechodząc jednocześnie na system management contracting w tej inwestycji.

Od sierpnia 2014 r. projekt wspólnie realizują BBI Development oraz Amstar - amerykańska spółka funkcjonująca na rynku nieruchomości w skali globalnej.

BBI Development jest spółką deweloperską notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 r.

(ISBnews)

d4fy1ne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fy1ne