Trwa ładowanie...
dhew8j9

BBN: płyta od prezydenta Lecha Kaczyńskiego (komunikat)

...

dhew8j9
dhew8j9

09.11. Warszawa - Departament Komunikacji Społecznej BBN informuje:

Płytę z najbardziej popularnymi utworami patriotycznymi i wojskowymi można bezpłatnie ściągnąć ze stron internetowych www.prezydent.pl oraz www.bbn.gov.pl.

Nagranie pt. "Bo wolność krzyżami się mierzy" jest prezentem z okazji Narodowego Święta Niepodległości od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego dla wszystkich Polaków.

Aby pobrać pliki ze strony BBN, wystarczy wejść na stronę główną, a następnie kliknąć ikonę "Bo wolność krzyżami się mierzy". Utwory można odsłuchać, ściągnąć pojedynczo lub jako kompletną płytę. Dodatkowo zamieszczono także gotową do wydruku okładkę płyty oraz śpiewnik z tekstami utworów.

dhew8j9

Na płycie, której całkowity czas nagrania wynosi około godziny, znalazło się 19 pieśni patriotycznych i wojskowych, m.in.: "Legiony", "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani", "Ułani, ułani", "Rozkwitały pąki białych róż", "Czerwone maki", "Dziś do ciebie przyjść nie mogę", "Nie noszą lampasów", "Oka", "Modlitwa obozowa", "Wojenko, wojenko".


Utwory patriotyczne i wojskowe wykonują: Chór Prawosławnego Ordynariatu WP "Oktoich" oraz Zespół Instrumentalny Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego.

Chór męski "Oktoich" powstał we wrześniu 1991 roku przy cerkwi śww. Cyryla i Metodego we Wrocławiu. W ciągu 18 lat istnienia, chór nagrał 10 płyt.

dhew8j9

Orkiestra Reprezentacyjna Śląskiego Okręgu Wojskowego powstała w 1950 roku. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagrań płytowych, a także audio i radiowych. Reprezentowała Wojsko Polskie na Międzynarodowych Festiwalach Orkiestr Wojskowych w Belgii, Francji, Austrii, Niemczech, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji i w Kanadzie. Na festiwalu Orkiestr Reprezentacyjnych Wojska Polskiego w 2007 i 2008 roku zdobyła I miejsce.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

dhew8j9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhew8j9