Trwa ładowanie...
d34155o

BBN: prezydent postanowił o użyciu PKW w Republice Środkowoafrykańskiej (komunikat)

...

d34155o
d34155o

24.04. Warszawa - BBN informuje:

23 kwietnia br. prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał postanowienie o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Republice Środkowoafrykańskiej. Misja będzie trwała od 1 maja do 31 października br. Postanowienie dotyczy zaangażowania do 50 żołnierzy i pracowników wojska.

Do głównych zadań operacji Unii Europejskiej EUFOR RCA należeć będzie zapewnienie bezpieczeństwa, swobody przemieszczania się i funkcjonowania lotniska w Bangi, zapewnieniem bezpieczeństwa ludności cywilnej w rejonie operacji, wsparciem misji AFISM-CAR w osiągnięciu pełnej zdolności operacyjnej przez jej siły oraz stworzeniem warunków do niesienia pomocy humanitarnej.

Do głównych zadań polskiej jednostki wojskowej należeć będzie prowadzenie działań o charakterze policyjnym, patrolowanie rejonu odpowiedzialności, wsparcie lokalnych sił bezpieczeństwa w przeciwdziałaniu zamieszkom oraz prowadzenie dochodzeń.

d34155o

Polski Kontyngent Wojskowy będzie operacyjnie podporządkowany dowódcy operacji Unii Europejskiej EUFOR RCA.

Kierownictwo narodowe nad Polskim Kontyngentem Wojskowym będzie sprawował Minister Obrony Narodowej, za pośrednictwem Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d34155o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34155o