Trwa ładowanie...
dbeg9uw

BBN: S. Koziej ws. porwania funkcjonariuszy międzynarodowych przez separatystów na Ukrainie

...

dbeg9uw
dbeg9uw

27.04. Warszawa - BBN informuje:

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, zgodnie z poleceniem Prezydenta, na bieżąco śledzi i analizuje niepokojące zaostrzanie się kryzysu ukraińskiego w rezultacie porywania inspektorów realizujących zadania organizacji międzynarodowych.

Próby osiągania swoich celów politycznych metodami terrorystycznymi, jaką jest porywanie zakładników spośród osób strony trzeciej, są nie do zaakceptowania i dyskwalifikują separatystów, jako podmiot rozmów politycznych. Organizatorzy tego typu działań muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami międzynarodowymi.

Niepokojące jest to, że takie metody stosowane są w warunkach jednoczesnej presji polityczno-militarnej, jaką wywierają na Ukrainę rosyjskie wojska rozwinięte i prowadzące manewry nad jej granicą. W tej sytuacji Rosja nie może milczeć, bo to zachęca separatystów do kontynuowania tej wymagającej jednoznacznego potępienia metody walki politycznej.

dbeg9uw

Organizacje międzynarodowe, w tym przypadku OBWE, wspólnie z państwami, z których są porwani oficerowie, musza użyć wszystkich, właściwych w danej sytuacji środków, aby nie tylko uwolnić przetrzymywanych, ale także, aby przerwać eskalację tego typu działań. Polska od samego początku w sposób zorganizowany i profesjonalny współdziała z innymi zainteresowanymi stronami na rzecz uwolnienia swojego obywatela.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

dbeg9uw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbeg9uw