Trwa ładowanie...
d3mcm9p
stoczniowcy

Będą manifestować. Premier odwoła uroczystości?

Prawdopodobnie zaplanowane na 4 czerwca w Gdańsku uroczystości 20. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie Środkowej mogą się nie odbyć.
Share
Będą manifestować. Premier odwoła uroczystości?
d3mcm9p

Jak opisuje tvn24.pl, przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek potwierdził w Radiu Zet, że związkowcy tego dnia będą manifestować. Premier w poniedziałek zapowiedział, że w takiej sytuacji odwoła obchody. - Nie narazimy wizerunku Polski - oświadczył Donald Tusk.

Stoczniowcy zapowiedzieli manifestacje na placu Solidarności w obronie stoczni i zwalnianych ludzi na dzień, kiedy zaplanowano spotkanie szefów rządów wielu państw z młodzieżą.

Przewodniczący Solidarności, Janusz Śniadek, potwierdził odbycie się manifestacji. - Nie zrezygnujemy z planowanych na 4-tego czerwca manifestacji. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę i dlatego nie ma mowy o przesunięciu protestów na inny termin.

d3mcm9p

"Nie narażę wizerunku Polski"

- Oczywiście dziś trzeba postawić znak zapytania nad sensem takiej uroczystości, gdyby miała być zakłócona - mówiąc wprost (gdybyśmy mieli) pokazać Europie, że świętujemy 4 czerwca, to wielkie pokojowe zwycięstwo, przy akompaniamencie gwizdów, płonących opon - tvn24.pl zacytował wypowiedź premiera w TVP2.

- Oczywiście, ja nie narażę wizerunku Polski na skandal i te uroczystości prawdopodobnie się nie odbędą - powiedział Tusk.

Apel do stoczniowców

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaapelował w poniedziałek do Solidarności o nie organizowanie manifestacji podczas gdańskich uroczystości związanych z obchodami 20. rocznicy odzyskania wolności i upadku komunizmu w Europie Środkowej.

d3mcm9p

Wiceprzewodniczący stoczniowej "Solidarności" Karol Guzikiewicz podkreślił, że "stoczniowcy nie są przeciwni organizowaniu w mieście takich uroczystości, ale powinny one się odbyć w innym miejscu".

Według niego, "Pomnik Poległych Stoczniowców to jest pomnik 10 mln Polaków, którzy walczyli o wolność i w sytuacji, gdy niepewny jest los polskich stoczniowców, nie wolno robić spotów politycznych w tym miejscu trzy dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego" - podał tvn24.pl

d3mcm9p

Podziel się opinią

Share
d3mcm9p
d3mcm9p