Trwa ładowanie...

Będzie zmiana na stanowisku prezesa zarządu Banku Millennium

Bogusław Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa zarządu Banku Millennium do czerwca 2013 roku i został kandydatem do rady nadzorczej banku - poinformował bank we wtorkowym komunikacie.

Share
Będzie zmiana na stanowisku prezesa zarządu Banku MillenniumŹródło: Jan Kaliński / WP
d3lhfwj

Bogusław Kott zostanie zastąpiony na stanowisku prezesa Banku Millennium do czerwca 2013 r. - poinformował we wtorek bank w komunikacie. Dodano, że Kott został kandydatem do rady nadzorczej banku.

"Banco Comercial Portugues poinformował również, że chcąc w pełni wykorzystać unikalną wiedzę i doświadczenie Pana Bogusława Kotta, zamierza zaproponować mu, za jego zgodą, wybór do Rady Nadzorczej Banku Millennium SA z dniem 1 lipca 2013 roku. Do tego dnia Pan Bogusław Kott pozostanie Prezesem Zarządu Banku na czas niezbędny do przygotowania i wdrożenia nowych rozwiązań związanych ze strategicznym zarządzaniem i rozwojem Banku Millennium SA" - napisano w komunikacie.

Na wtorkowej konferencji prasowej prezes Bogusław Kott powiedział, że nowy prezes może być wybrany z osób, które tworzą obecny zarząd banku.

d3lhfwj

- Mój punkt widzenia jest taki, że przede wszystkim powinno się szukać następcy wśród osób pracujących w banku. Nasz zarząd jest stabilny, to zespół ludzi znających bank - stwierdził Kott.

Dodał, że pozostanie na stanowisku co najmniej do lipca 2013 r., w międzyczasie powinniśmy wybrać następcę. - Realnie pewnie proces wyboru prezesa potrwa z dwanaście miesięcy - powiedział.

W ocenie prezesa Kotta polski rynek bankowy jest atrakcyjny dla inwestorów i główny akcjonariusz banku nie rozważa jego sprzedaży.

d3lhfwj

Bank podał, że Banco Comercial Portugues zamierza także zaproponować powołanie Komitetu Strategicznego Rady Nadzorczej i powierzyć Bogusławowi Kottowi jego organizację.

Komitet ten będzie miał za zadanie dokonanie przeglądu i aktualizacji strategii działania banku, jego pozycji konkurencyjnej oraz kluczowych wyzwań, przed którymi bank stanie w perspektywie średniookresowej.

Bogusław Kott jest prezesem Banku Millennium nieprzerwanie od 1989 r.

d3lhfwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lhfwj