Trwa ładowanie...
d332a1n

Belka: Nie jesteśmy bliżej ani podwyżki, ani obniżki stóp procentowych

Warszawa, 03.02.2016 (ISBnews) - Nie widać czynników, które pozwoliłyby na uznanie, że przybliża się moment rozpoczęcia podwyżek stóp procentowych, ale też nie ma czynników, które sugerowałyby zwiększenie się perspektyw kolejnej obniżki, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Marek Belka.

Share
d332a1n

"Nie mam wrażenia, że przybliża się moment, w którym Rada zacznie podwyższać stopy procentowe. [?] Nie widzę także zwiększających się perspektyw obniżki stóp" - powiedział Belka podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

Członek RPP Andrzej Kaźmierczak podkreślił, że w świetle ostatnich danych makroekonomicznych trudno by sobie wyobrazić podwyżkę stóp procentowych - te dane pokazują poprawę w sferze realnej.

RPP utrzymała dziś stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5%. Rada w komunikacie uznała, że w świetle dostępnych danych i prognoz obecny poziom stóp sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d332a1n

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d332a1n
d332a1n