Trwa ładowanie...
dnbfy1i

Best przejmie blisko 30% akcji Kredyt Inkaso za 152 mln zł

Warszawa, 10.09.2015 (ISBnews) - Best przejmie od funduszu Agio RB FIZ pakiet 29,4% akcji Kredyt Inkaso za 152 mln zł. W niedługim czasie planuje zwiększyć udział do blisko 33%, podała spółka.

Share
dnbfy1i

Jak podała spółka, wcześniej zawarto również umowę z Haitong Bank dotyczącą powierniczego nabycia kilkuprocentowego pakietu akcji Kredyt Inkaso. Po sfinalizowaniu obu transakcji, Best osiągnie blisko 33% w kapitale akcyjnym Kredyt Incaso.

"Dotychczas spółka Kredyt Inkaso była jednym z naszych konkurentów. Dziś zrobiliśmy pierwszy, ważny krok do tego, by połączyć potencjały Best i Kredyt Inkaso, czyli dwóch wiodących firm w branży windykacyjnej w Polsce" - powiedział prezes spółki Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Prezes spółki nie wykluczył emisji akcji Best.

dnbfy1i

"Naszym celem jest budowa grupy, która wykorzysta możliwości, wiedzę i doświadczenie obu firm. To, w jaki sposób będziemy dążyć do zwiększenia zaangażowania w Kredyt Inkaso, będziemy jeszcze analizować i konsultować z zainteresowanymi stronami. Scenariusze mogą być różne - jednym z nich może być na przykład emisja nowych akcji Best skierowana do pozostałych akcjonariuszy Kredyt Inkaso" - powiedział Borusowski.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

dnbfy1i

Podziel się opinią

Share
dnbfy1i
dnbfy1i