Trwa ładowanie...
d8pcn70

Best przeprowadzi emisję obligacji o wartości 50 mln zł do początku czerwca

Warszawa, 22.03.2016 (ISBnews) - Best planuje emisję obligacji o wartości 50 mln zł w ciągu najbliższych 2 miesięcy, wynika z wypowiedzi prezesa spółki Krzysztofa Borusowskiego. Spółka jest przygotowana na uruchomienie kolejnego programu emisji obligacji.

Share
d8pcn70

"Z obecnego programu emisji obligacji pozostało nam 50 mln zł, które chcemy wykorzystać do końca maja lub początku czerwca, kiedy program ten wygasa. Chcemy powtórzyć sukces naszej ostatniej emisji. Później będziemy chcieli wejść w kolejny program emisji obligacji" - powiedział dziennikarzom Borusowski.

Dodał jednak, że spółka jest otwarta również na inne możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania. "Banki są chętne do rozmowy z nami w tej sprawie" - wskazał prezes.

Na pytanie, kiedy i jak dużej wartości może być ewentualny program emisji obligacji, odpowiedział: "Poczekajmy na walne Kredyt Inkaso, które zaplanowane na 5 kwietnia i jakie decyzje tam zapadną".

d8pcn70

W lutym spółka przeprowadziła emisję obligacji o wartości 40 mln zł, która została sprzedana w jeden dzień przy redukcji sięgającej 64%. Natomiast w marcu spółka wyemitowała akcje o wartości 36,5 mln zł (cena za jedną akcję 26,8 zł), które zostały objęte przez głównych akcjonariuszy. Według przedstawicieli spółki, po podwyższeniu kapitału zakładowego wskaźnik zadłużenia (dług netto/kapitały własne)
istotnie spadnie do 1,0 z 1,26 zanotowanego na koniec 2015 r.

Spółka planuje także w tym roku zakup kolejnych portfeli wierzytelności bankowych. "Na początku III kw. chcemy uruchomić nasz główny system operacyjny Sigma. Dzięki niemu będziemy mogli pracować szybciej, m.in. przyspieszy to wprowadzenie i obsługę nowo zakupionych portfeli wierzytelności" - wyjaśniał prezes. Łącznie na cały program IT trwający od początku 2013 r. spółka wyda około 20 mln zł.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d8pcn70

Podziel się opinią

Share
d8pcn70
d8pcn70