Trwa ładowanie...
d222squ

Best wyemituje obligacje 5-letnie serii K4 o łącznej wartości 20 mln zł

Warszawa, 17.02.2015 (ISBnews) - Best zdecydował o emisji 5-letnich obligacji serii K4, skierowanych do inwestorów instytucjonalnych, o łącznej wartości 20 mln zł, poinformował prezes Krzysztof Borusowski. Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć na inwestycje w portfele wierzytelności nieregularnych, potencjalne akwizycje podmiotów z branży, a także ewentualnie na refinansowanie obecnego zadłużenia.

Share
d222squ

"Inwestorzy instytucjonalni są już w gronie naszych obligatariuszy. To głównie do nich kierowane były prywatne emisje obligacji Best w latach 2011-2013. Uruchomienie w 2014 r. publicznego programu emisji obligacji było natomiast przede wszystkim odpowiedzią na zainteresowanie obligacjami spółki ze strony inwestorów detalicznych. Nasze pierwsze emisje obligacji w ramach programu - serii K1 i K2 - spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów detalicznych, dlatego też trwającą obecnie ofertę obligacji serii K3 także skierowaliśmy do tej grupy inwestorów. Jednocześnie obserwujemy zainteresowanie naszymi obligacjami ze strony instytucji, stąd decyzja o uruchomieniu oferty obligacji serii K4" - powiedział Borusowski, cytowany w komunikacie.

Seria K4 to 5-letnie obligacje oprocentowane wg stopy zmiennej równej stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę 3,5% w skali roku. Oferta obejmuje 200.000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł każda. Łączna wartość oferty wyniesie zatem 20 mln zł. Odsetki będą wypłacane inwestorom co 3 miesiące. Cena emisyjna obligacji serii K4 zostanie ustalona na podstawie budowy księgi popytu. Przydział obligacji zaplanowano na 6 marca br., podano również.

"Podobnie, jak w przypadku emisji obligacji serii K3, pieniądze pozyskane z oferty obligacji serii K4 BEST zamierza przeznaczyć przede wszystkim na inwestycje w portfele wierzytelności nieregularnych, potencjalne akwizycje podmiotów z branży, a także ewentualnie na refinansowanie obecnego zadłużenia" - czytamy dalej.

d222squ

Emisja obligacji serii K4 będzie czwartą realizowaną przez Best w ramach publicznego programu emisji obligacji, uruchomionego w marcu 2014 r.

Best oraz fundusze zarządzane przez Best TFI przeprowadziły dotychczas emisje obligacji o łącznej wartości 457 mln zł, z czego 214 mln zł zostało już wykupione. W ramach publicznego programu emisji obligacji o łącznej wartości do 300 mln zł, spółka przeprowadziła dotychczas dwie emisje obligacji detalicznych: serii K1 (o wartości 45 mln zł) oraz K2 (50 mln zł). Wartość nominalna oferty obligacji serii K3 wynosi z kolei 35 mln zł - zapisy przyjmowane są do piątku, 20 lutego. Przy założeniu, że wszystkie oferowane obligacje serii K3 i K4 zostaną objęte przez inwestorów, publiczny program emisji obligacji osiągnie półmetek (150 mln zł).

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d222squ

Podziel się opinią

Share
d222squ
d222squ