Trwa ładowanie...
d3dhit4
06-10-2016 08:50

Best wyemituje obligacje detal. serii R1 na max. 50 mln zł, zapisy od 10 X

Warszawa, 06.10.2016 (ISBnews) - Best podjął uchwałę w sprawie emisji do 500 000 obligacji serii R1 o łącznej wartości nominalnej do 50 mln zł, która będzie skierowana do inwestorów detalicznych, podała spółka. Zapisy na obligacje serii R1 będą przyjmowane od 10 do 19 października br.

Share
d3dhit4

"Podobnie, jak przy poprzednich emisjach obligacji Best, środki z emisji przeznaczymy na dalszy rozwój Grupy Best. Celem jest pozyskanie finansowania na optymalnych warunkach, a jednocześnie zaoferowanie atrakcyjnych parametrów dla nabywców obligacji" - powiedział prezes Best Krzysztof Borusowski, cytowany w komunikacie.

Best oferuje 4,5-letnie obligacje o zmiennym oprocentowaniu, równym stawce WIBOR 3M powiększonej o marżę w wysokości 3,3%, co stanowi około 5% w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym.

Oferta obligacji serii R1 to pierwsza emisja przeprowadzana w ramach drugiego programu publicznych emisji obligacji Best o łącznej wartości do 200 mln zł.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d3dhit4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhit4
d3dhit4