Trwa ładowanie...
d30lmhv

Best zwiększył odpis z tytułu posiadanych akcji Kredyt Inkaso o 46,1 mln zł

Warszawa, 30.12.2016 (ISBnews) - Best urealnił wycenę posiadanej inwestycji w oparciu o cenę transakcyjną nabycia pakietu akcji Kredyt Inkaso przez Waterland Private Equity Investments i postanowił o zwiększeniu odpisu aktualizującego w księgach rachunkowych o dodatkowe 46,1 mln zł, podała spółka. 

Share
d30lmhv

"Zarząd Best informuje, że z uwagi na niezrealizowanie w zakładanym czasie planów przejęcia kontroli nad Kredyt Inkaso, a tym samym nieosiągnięcie oczekiwanych synergii, Zarząd Spółki urealnił wycenę posiadanej inwestycji w oparciu o cenę transakcyjną nabycia pakietu akcji Kredyt Inkaso przez Waterland Private Equity Investments wynoszącą 25 zł za akcję. Wartość inwestycji w Kredyt Inkaso została określona na poziomie 106,7 mln złotych. W związku z powyższym, zarząd postanowił o zwiększeniu odpisu aktualizującego w księgach rachunkowych emitenta o dodatkowe 46,1 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Szacunkowy wpływ odpisu na wynik finansowy grupy kapitałowej Emitenta za IV kwartał 2016 roku wynosi 41 mln zł, podano także.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d30lmhv

Podziel się opinią

Share
d30lmhv
d30lmhv