Trwa ładowanie...
efs
02-07-2014 13:23

Bezpłatne szkolenia z laptopem w prezencie

Wakacje to dobry czas na szkolenie. Na przedsiębiorców i pracowników czeka prawie 2 tys. kursów dotowanych z UE, w większości bezpłatnych i z laptopem w prezencie

Bezpłatne szkolenia z laptopem w prezencieŹródło: © Rawpixel - Fotolia.com
d4bhz3r
d4bhz3r

Wakacje to dobry czas na szkolenie. Na przedsiębiorców i pracowników czeka prawie 2 tys. kursów dotowanych z UE, w większości bezpłatnych.

- Zgodnie z przyjętymi założeniami Strategii Lizbońskiej oraz celami polityki spójności Unii Europejskiej, Europa ma być najbardziej dynamicznym i konkurencyjnym regionem gospodarczym na świecie m.in. poprzez rozwój kapitału ludzkiego oraz zwiększenie poziomu zatrudnienia – komentuje Karolina Matuszewska, kierowniczka projektów w jednej z firm informatycznych w Trójmieście.

W praktyce oznacza to możliwość skorzystania z unijnego wsparcia na udział w szkoleniach przez różne grupy odbiorców. Szkolenie może tak naprawdę odbyć praktycznie każdy. Wystarczy się zapisać na już istniejący kurs. Wachlarz szkoleń jest szeroki - najwięcej z zarządzania zasobami ludzkimi oraz informatyki, niewiele mniej dotyczących zagadnień prawnych czy finansów. Bardzo duża jest też oferta zajęć na temat umiejętności osobistych i organizacji pracy; nie brakuje również specjalistycznych, np. z robotyki, psychologii czy inżynierii środowiska.

- Do najpopularniejszych szkoleń wciąż należą kursy z zakresu obsługi komputera oraz kursy języka angielskiego. Te dwie umiejętności znacznie ułatwiają dostęp do szerszej bazy ofert pracy, co zwiększa szanse na długotrwałe, stabilne zatrudnienie – twierdzi Karolina Matuszewska.

d4bhz3r

Szkoleń można wyszukać dzięki największej bazie ofert edukacyjnych zamieszczonej na portalu www.inwestycjawkadry.pl, gdzie w łatwy sposób można zapisać się na wybrane zajęcia. Wyszukiwarka pozwala odnaleźć interesujące nas szkolenie po wybraniu odpowiednich kategorii, takich jak np. miejsce, cena, obszar, tematyka.

- Szkolenia współfinansowane z EFS pozwalają uzupełnić brakujące kompetencje, podnieść kwalifikacje oraz zdobyć aktualną wiedzę potrzebną do rozwoju biznesu. Wpływają na konkurencyjność firm, wzrost zatrudnienia oraz przyczyniają się do bardziej efektywnej i skutecznej pracy, ale również podwyższają wartość pracownika na rynku pracy – przekonuje Karolina Matuszewska.

Najważniejszą cechą, która sprawia, że warto korzystać ze szkoleń unijnych jest ich niska cena. Często takie kursy organizowane są bezpłatnie, jeśli spełnia się odpowiednie wymagania – na przykład mieszka w danym regionie albo ma status bezrobotnego.

Co ciekawe, w ramach realizowanych projektów uczestnicy bardzo często otrzymują sprzęt komputerowy np. tablety lub laptopy. Zwracane są koszty dojazdów na zajęcia i zapewniany jest mentoring specjalistów.

JK,WP.PL

d4bhz3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhz3r