Trwa ładowanie...
d37buu4

Bezrobotne nauczą się obsługi komputera, dbania o wizerunek i asertywności

Jak tworzyć strony WWW i prowadzić
profesjonalne biuro przy pomocy komputera, ale również jak być
asertywną i dbać o swój atrakcyjny wygląd - tego mogą się nauczyć
mieszkanki województwa śląskiego, które wezmą udział w unijnym
projekcie Enter@woman.pl.

d37buu4

Projekt jest adresowany do pań zameldowanych w województwie śląskim, a zarejestrowanych w urzędach pracy jako bezrobotne lub poszukujące pracy, a także do przebywających na urlopach wychowawczych. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Przeszkolonych zostanie 100 kobiet.

Panie nauczą się m.in. korzystać z programów komputerowych, by tworzyć prezentacje potrzebne w pracy handlowca, zarządzać projektami i przeprowadzać analizę ekonomiczną własnych przedsięwzięć i biznesplanów, tworzyć grafikę komputerową i strony WWW.

Każda z uczestniczek otrzyma również wsparcie psychologa w zakresie asertywności i samooceny, pomoc wizażysty w kreowaniu własnego wizerunku oraz wsparcie doradcy zawodowego w wyborze drogi zawodowej.

Program realizuje Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego (GARR) i tam powinny zgłaszać się osoby zainteresowane. _ Z analiz rynku oraz naszych doświadczeń wynika, że kobiety mają wyjątkowo trudną sytuację na rynku pracy. Poprzez nasz projekt wychodzimy im naprzeciw, umożliwiając powrót do aktywności zawodowej _ - powiedziała Ilona Waluga-Burek z GARR.

Projekt Enter@woman.pl jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006.

d37buu4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37buu4