Trwa ładowanie...

Białoruś: Płace w firmach zagranicznych tylko w rublach białoruskich

Obywatele Białorusi i cudzoziemcy zatrudnieni w firmach zagranicznych, którzy zawarli umowę o prace na terenie Białorusi, nie będą mogli odtąd otrzymywać wynagrodzenia w walucie obcej - podała w sobotę niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".
Share
Białoruś: Płace w firmach zagranicznych tylko w rublach białoruskich
Źródło: AFP, Fot: Filippo Monteforte
d4bnrvy

Takie zasady obowiązują w stosunku do cudzoziemców pracujących w firmach z kapitałem obcym oraz w stosunku do obywateli białoruskich zatrudnionych w przedstawicielstwach firm zagranicznych, o ile inaczej nie stanowią akty prawne, międzynarodowe porozumienia Białorusi czy konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Powodem jest wejście w piątek w życie poprawek do Kodeksu pracy Republiki Białoruś.

Białoruskie banki przekazały swoim klientom, zatrudnionym przez firmy zagraniczne, informację, że należy niezwłocznie wprowadzić odpowiednie zmiany do umów o pracę i innych dokumentów, by pensje były wypłacane w rublach białoruskich - podała agencja Interfax-Zapad.

"Brak obecnie podstaw prawnych do wypłaty zagranicznym pracownikom zatrudnionym na umowy zgodnie z białoruskim ustawodawstwem wynagrodzenia w walucie obcej, jeśli inaczej nie stanowią akty prawne albo umowy międzynarodowe" - napisano w liście Banku Narodowego przekazanym bankom komercyjnym.

d4bnrvy

Podziel się opinią

Share
d4bnrvy
d4bnrvy