Białystok/ Kompania Piwowarska kupiła działkę przy parku naukowym
Nowa inwestycja dotycząca opakowań oraz poprawa warunków logistycznych Browaru Dojlidy w Białymstoku mają być możliwe dzięki zakupowi przez Kompanię Piwowarską 1,3 ha działki przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym.
31.08.2016 15:50
Przedstawiciele władz miasta Białystok i Kompanii Piwowarskiej podpisali we wtorek umowę w tej sprawie - podała Kompania Piwowarska w środowym komunikacie. Kompania wygrała prowadzony przez miasto przetarg na tę nieruchomość.
Działka przylega do terenu, na którym znajduje się Browar Dojlidy, od 2003 r. należący do Kompanii Piwowarskiej. W komunikacie podkreślono, że nowa działka pozwoli na wprowadzenie w firmie nowych rozwiązań logistycznych. Chodzi głównie o ruch ciężarówek, by był mniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.
"Działka może zostać również przeznaczona pod instalację do segregowania i dostarczania na linie rozlewnicze różnego rodzaju opakowań" - podano w informacji prasowej.
"Nasz browar dysponuje mocą produkcyjną rzędu 2,2 mln hektolitrów rocznie. Jednocześnie jest bardzo kompaktowy, ulokowany na niewielkiej przestrzeni. Uwarzenie takiej ilości piwa oraz dostarczenie wszystkich surowców jest dla nas obecnie sporym wyzwaniem logistycznym, szczególnie w szczycie sezonu, czyli wiosną i latem" - argumentuje cytowany w komunikacie dyrektor Browaru Dojlidy Jacek Winiarski.
Kompania Piwowarska przypomina, że w ostatnich latach inwestycje w Browarze Dojlidy polegały głównie na "unowocześnianiu technologii warzenia piwa lub były związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem przedsiębiorstwa". Nowa działka ma być wykorzystana do dalszej rozbudowy, co ma podnieść konkurencyjność firmy i zmniejszać koszty produkcji.
W maju miasto Białystok ogłosiło przetarg na sprzedaż dwóch działek należących do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Katarzyna Ramotowska z biura prasowego prezydenta miasta poinformowała w środę PAP, że były to dwie działki o powierzchni 1,3 ha każda. Pierwszą za cenę ponad 2 mln zł kupiła firma Gorteks sp. z o.o, a drugą właśnie Kompania Piwowarska, także za cenę ponad 2 mln zł. "Obie firmy w przetargach wykazały się najwyższym poziomem innowacyjności" - dodała.