Trwa ładowanie...
d3vxays

Biedronka funduje wakacje dzieciom swoich pracowników

Biedronka robi, co może, żeby naprawić swój nadszarpnięty kilka lat temu wizerunek. Tym razem dowiadujemy się, że Jeronimo Martins Polska, właściciel sieciówki, finansuje wakacje dzieciom swoich pracowników. Kolonie zaczynają się 14 lipca
Share
Biedronka funduje wakacje dzieciom swoich pracowników
Źródło: newspix.pl
d3vxays

„W góry czy nad morze? Przed takim dylematem stają każdego roku rodzice kilkuset dzieci wypoczywających na koloniach finansowanych przez JMP. Ten rodzaj pomocy obejmuje najmniej zamożne rodziny. Do tej pory skorzystało z niej ponad 2800 dzieci. Co roku w koloniach biorą także udział dzieci z najuboższych rodzin zgłoszonych przez Caritas” – czytamy na stronie www.biedronka.pl.

Polecamy: Praca sezonowa, gdzie wyjechać?

Jak się okazuje Biedronka ma także jeden z najlepszych pakietów socjalnych. Pracownicy sieci objęci są m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych. Kobiety mogą wykonać mammografię i cytologię, natomiast mężczyźni EKG, USG brzucha, diagnostykę prostaty oraz konsultację internistyczną. Zatrudnieni w sieciówce są także uprawnieni do 4 godzin zwolnienia z pracy na przeprowadzenie tych badań. Wszyscy objęci są także bezpłatnymi szczepieniami przeciw grypie.

d3vxays

Do pakietu należą również paczki okolicznościowe, wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków, oraz programy pomocy dla potrzebujących. W 2012 roku wyprawkę otrzymali pracownicy będący rodzicami ponad 2400 pierwszoklasistów, rozdano także 1800 paczek dla „biedronkowych” niemowląt.

Także rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą liczyć na pomoc finansową, m.in. na zakup sprzętu, leków czy pobyt w sanatorium. „Na materialne wsparcie w postaci zapomogi lub pożyczki mogą liczyć również pracownicy i ich rodziny, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej” - czytamy na stronie sieci.

Zatrudnieni w sklepach i centrach dystrybucyjnych, obok minimalnej podstawy wynagrodzenia, która w kwietniu tego roku została podniesiona do kwoty 2 tys. złotych brutto, dostają premie. Każdy pracownik, którego zwolnienia w 2012 roku nie przekroczyły 180 dni oraz nie miał nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy, otrzymał premię w wysokości 1450 zł brutto.

W ciągu ostatnich 7 lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci o ponad 50 proc. W tym samym okresie, sieć co roku tworzyła kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Tylko w 2012 r. przybyło ich około 5 tysięcy. W konsekwencji dynamicznego rozwoju Biedronka jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce. Plany na 2013 r. zakładają dalszy wzrost zatrudnienia – do poziomu ok. 45 tysięcy pracowników.

AS, JK,WP.PL

Planujesz urlop? Sprawdź aktualną ofertę biur podróży w swoim regionie!

d3vxays

Podziel się opinią

Share
d3vxays
d3vxays