Trwa ładowanie...
div54lg

Biedronka ogłasza gigantyczną rekrutację. Szukają absolwentów

Biedronka przeprowadzi rekrutację na 1000 kierowniczych stanowisk. W ciągu najbliższych tygodni popularna sieciówka zamierza zatrudnić przede wszystkim absolwentów uczelni wyższych. Rocznie otwiera kilkaset nowych placówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biedronka ogłasza gigantyczną rekrutację. Szukają absolwentów
(PAP/D.Delmanowicz)
div54lg

W ciągu 2 miesięcy Biedronka przeprowadzi rekrutację na 1000 kierowniczych stanowisk. Popularna sieciówka zamierza zatrudnić przede wszystkim absolwentów uczelni wyższych i to głównie z mniejszych miejscowości.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci, do tej pory stawiał na menedżerów pochodzących z awansów wewnętrznych (90 proc. stanowisk kierowniczych zostało w ten sposób obsadzonych). Przedstawiciele firmy tłumaczą w komunikacie, że decyzja o rekrutacjach zewnętrznych wynika ze skali działań, która wymaga wzmocnienia zespołu. W związku z otwarciami sklepów, planowanymi w tym oraz kolejnych trzech latach, w placówkach utworzonych zostanie ponad 3000 nowych stanowisk kierowniczych. Łącznie tylko do końca tego roku sieć chce stworzyć ponad 5000 nowych miejsc pracy (wszystkich, nie tylko kierowniczych). Swoją ofertę JMP kieruje do absolwentów uczelni wyższych.

– Chcemy nadal inwestować w naszych pracowników, w tym młode talenty, traktując tę inwestycję jako wyraźną przewagę konkurencyjną w naszej działalności. Poza skupieniem się na rozwoju naszych aktualnych zespołów, chcemy wzmocnić swoją kadrę kierowniczą, a tym samym zapewnić dalszy zrównoważony rozwój Jeronimo Martins Polska – twierdzi w oficjalnym komunikacie Pedro Pereira da Silva, dyrektor Grupy Jeronimo Martins i Country Manager na Polskę.

div54lg

Sieć sklepów Biedronka poszukuje absolwentów uczelni wyższych, ale niekoniecznie z dużych ośrodków akademickich. Szczególnie stawia na osoby, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe, najchętniej w sprzedaży lub obsłudze klienta. Niewątpliwym atutem kandydatów będzie również umiejętność zarządzania zespołem.

Proces rekrutacyjny prowadzony będzie w lipcu i sierpniu. We wrześniu i w październiku tego roku planowane jest rozpoczęcie pracy przez pierwszą grupę kierowników zatrudnionych w ramach programu. Kolejne osoby zostaną zatrudnione na początku 2015 roku. Aplikować można poprzez serwisy: www.1000absolwentow.pl, www.karierawjm.pl oraz pracuj.pl. Wraz z rozpoczęciem rekrutacji firma uruchamia kampanię informacyjną dotyczącą programu, skierowaną przede wszystkim do absolwentów uczelni wyższych w całej Polsce. Od 7 lipca kampania wystartowała w internecie, a po 14 lipca pojawi się także w prasie.

Na co mogą liczyć osoby, które myślą o pracy w Biedronce? Podstawową formą zatrudnienia na wszystkich stanowiskach jest umowa o pracę, która gwarantuje pełen pakiet świadczeń socjalnych. Najniższa płaca podstawowa (dla kasjerów) to 2 tys. zł brutto.

- Wynagrodzenie rośnie w zależności od stażu i oceny pracy. W związku z tym zarobki wielu pracowników, w tym także kasjerów-sprzedawców, są wyższe od bazowych wartości wynagrodzenia. Pracownicy z dużym stażem pracy są szczególnie doceniani. Już po pierwszym roku pracy wynagrodzenie podstawowe pracownika wzrasta o 5 proc. Średnie miesięczne wynagrodzenie wraz z premią uznaniową wynosi na stanowisku kasjera-sprzedawcy ponad 2240 zł brutto. Nie tylko jednak zarobki kasjerów przekraczają kwotę 2000 zł brutto, ale przede wszystkim wynagrodzenia personelu kierowniczego w sklepach są odpowiednio wyższe i proporcjonalne do zakresu ich odpowiedzialności i doświadczenia - poinformowało nas biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.

div54lg

Wszyscy pracownicy sieci są objęci systemem premiowym. Biedronka na nagrody dla pracowników przeznaczyła w tym roku 56 mln zł. Zatrudnieni objęci są też m.in. programem profilaktyki zdrowotnej w postaci bezpłatnych badań specjalistycznych i szczepień. Do pakietu świadczeń należą również m.in. paczki okolicznościowe, wyprawki dla pierwszoklasistów i noworodków, bezpłatne obozy letnie dla dzieci pracowników z rodzin o najniższych dochodach.

AK/WP/PL

Szukasz pracy w branży handlowej? Kliknij i sprawdź oferty!

div54lg

Podziel się opinią

Share

div54lg

div54lg