Trwa ładowanie...

Biedronka wkrótce może wejść na polski rynek prywatnej opieki medycznej

Projekt był początkowo przewidziany jedynie na rynek portugalski.

Share
Biedronka wkrótce może wejść na polski rynek prywatnej opieki medycznej
Źródło: Eastnews, Fot: Wojtek Laski / East News
dd5l09a

Właściciel Biedronki rozważa możliwość otwarcia sieci klinik Walk'in Clinics w Polsce - informuje polska ambasada w Lizbonie, powołując się na portugalskie media. Kliniki stworzone zostały przez Sociedade Francisco Manuel dos Santos, głównego akcjonariusza grupy Jeronimo Martins.

Prezes sieci klinik Jose Mendes Ribeiro przyznaje, że projekt był początkowo przewidziany jedynie na rynek portugalski, jednak w obliczu dobrze prosperującej działalności Jeronimo Martins na rynku polskim i kolumbijskim, firma nie wyklucza ekspansji na te rynki.

dd5l09a

Mendes Ribeiro zapewnił, że firma rozpoczęła już proces akredytacji w Joint Commission International, organizacji międzynarodowej, która certyfikuje ośrodki opieki zdrowotnej, co w przypadku pozytywnej oceny otwiera drogę do ekspansji międzynarodowej.

Walk'in Clinics coraz lepiej radzi sobie w Portugalii, gdzie celem jest wzrost liczby placówek do 30 placówek do roku 2019. Według doniesień prasowych, w ciągu trzech lat istnienia firma zainwestowała ponad sześć milionów euro w obecnie funkcjonujące siedem jednostek.
Plan ekspansji w Portugalii zakłada otwarcie w 2016 roku czterech do sześciu klinik. Właściciel placówek stawia na łatwy dojazd do klinik i długie godziny otwarcia. Klienci mają do dyspozycji praktyczne rozwiązania finansowe zapewniające dostęp do opieki zdrowotnej od 7 euro miesięcznie.

dd5l09a

Podziel się opinią

Share
dd5l09a
dd5l09a