Trwa ładowanie...
d35olgr

Biedronka. Właściciel pozostawił 10 mln euro biednym. Swoim dzieciom pieniędzy nie przekazał

10 mln euro na pomoc dla biednych dzieci pozostawił po sobie w testamencie zmarły w sierpniu właściciel sieci sklepów Biedronka Alexandre Soares dos Santos. Środki te mają zostać wykorzystane przede wszystkim na edukację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Alexandre Soares dos Santos właściciel sieci Biedronka
Alexandre Soares dos Santos właściciel sieci Biedronka (PAP, Fot: PAP/Jose Sena Goulao)
d35olgr

Elisio Alexandre Soares dos Santos, portugalski miliarder i twórca firmy Jeronimo Martins - właściciela Biedronki - zmarł w sierpniu w Lizbonie. Miał 84 lata. Pozostawił po sobie majątek, który rozdysponował w testamencie.

Z jego zapisów wynika, że 10 mln euro, które mają trafić do ubogich dzieci ma zarządzać specjalna fundacja - pisze Polska Agencja Prasowa, powołując się na publikację tygodnika "Sabado". Pieniądze mają pomóc dzieciom z biednych portugalskich rodzin w zdobyciu wykształcenia.

d35olgr

Obejrzyj: Sytuacja w Biedronce może wpłynąć na ograniczenie zakazu handlu

Jak pisze portugalska prasa, miliarder nie zostawił żadnych pieniędzy własnym dzieciom. Nie znaczy to jednak, że zostali pominięci w testamencie. Wartość przekazanych im dóbr szacuje się na 2 mln euro. Dodatkowo Santos zapisał po 25 tys. euro każdemu ze swoich 17 wnucząt - podaje PAP.

d35olgr

W latach 1968-2013 Soares dos Santos kierował siecią handlową Jeronimo Martins. Jego firma, będąca na początku niedużym sklepem z winami i kukurydzą w Lizbonie, rozrosła się do rozmiarów największego detalisty w Portugalii i Polsce. W 2018 roku rodzina Elisia Elisio Alexandra Soaresa dos Santosa była jedną z najbogatszych rodzin w Portugalii. Jej majątek szacuje się na 3,4 mld euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d35olgr

d35olgr
d35olgr