Trwa ładowanie...
d45g4hc
09-12-2015 10:59

BIK Indeks Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł - 0,4% w listopadzie

Warszawa, 09.12.2015 (ISBnews) - Wartość Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła minus 0,4% w listopadzie 2015 r. Oznacza to, że w listopadzie br., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 0,4% w porównaniu z listopadem 2014 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Miesiąc wcześniej wartość indeksu wyniosła minus 2,4%.

d45g4hc
d45g4hc

Od początku 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła 4%.

"Listopad był po październiku drugim miesiącem z rzędu, w którym wartość wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych była niższa, w przeliczeniu na dzień roboczy, niż rok wcześniej. Jest to odmienna sytuacja od tej z pierwszych 3 kw. br., kiedy w każdym miesiącu mieliśmy do czynienia z pozytywnymi odczytami indeksu popytu na kredyty konsumpcyjne. Analizując pierwsze dwa miesiące IV kw. widzimy, że zainteresowanie kredytami konsumpcyjnymi ze strony klientów było nieznacznie niższe niż rok wcześniej i może to oznaczać mniejszą sprzedaż kredytów konsumpcyjnych w bankach w 4 kw., zarówno w ujęciu liczbowym jak i wartościowym" - powiedział ekspert Biura Informacji Kredytowej Sławomir Grzybek, cytowany w komunikacie.

Kredyty konsumpcyjne to łącznie: kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz limity kredytowe.

Wskaźnik BIK Indeks - PKK obliczany jest w przeliczeniu na dzień roboczy, po wyłączeniu zapytań kredytowych na kwoty powyżej 200 tys. zł oraz zapytań powtórzonych od tego samego klienta w ostatnich 30 dniach.

(ISBnews)

d45g4hc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45g4hc