Trwa ładowanie...
d59pqg7

Bioton i Actavis chcą do końca '10 podpisać umowę o sprzedaży insulin

14.11. Warszawa (PAP) - Bioton podpisał ze spółką Actavis Group hf z siedzibą w Islandii list intencyjny, w którym uzgodniono warunki przyszłej umowy w sprawie sprzedaży insulin....
Share
d59pqg7

14.11. Warszawa (PAP) - Bioton podpisał ze spółką Actavis Group hf z siedzibą w Islandii list intencyjny, w którym uzgodniono warunki przyszłej umowy w sprawie sprzedaży insulin. Spółki chcą podpisać umowę o współpracy do końca tego roku. Umowa będzie określać wysokość jednorazowego wynagrodzenia, które zapłaci Actavis Biotonowi, jego wartość nie przekroczy 500 mln zł - poinformował Bioton w komunikacie.

Bioton poinformował, że podpisał z Actavis Group hf list intencyjny "dotyczący uzgodnienia warunków przyszłej umowy o współpracy pomiędzy stronami w zakresie wspólnego rozwoju, rejestracji, dystrybucji i sprzedaży insulin Spółki, w tym również insulin analogowych" - napisano.

"Zamiarem stron jest podpisanie Umowy o Współpracy do dnia 31.12.2010 r." - dodano w komunikacie.

d59pqg7

Spółka podała, że w ramach współpracy, której szczegółowe zasady określone będą w umowie, Bioton odpowiedzialny będzie za rozwój insulin, ich rejestrację na rynkach oraz produkcję. Actavis będzie odpowiedzialny za prowadzenie działań marketingowych i dystrybucję tych produktów.

Bioton i Actavis będą partycypowały w proporcji 50/50 proc. w kosztach rozwoju insulin oraz zyskach z ich dystrybucji i sprzedaży.

"Strony uzgodniły, że Actavis zapłaci Spółce jednorazowe wynagrodzenie, którego wysokość zostanie określona w Umowie o Współpracy. Intencją stron jest, aby Wynagrodzenie płatne przez Actavis uwzględniało poniesione przez Spółkę historyczne nakłady inwestycyjne na proces rozwoju rynków sprzedażowych oraz Produktów (w wysokości do 50 proc. poniesionych nakładów). Wartość Wynagrodzenia nie przekroczy kwoty 500.000.000 zł" - napisano.

Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym, Actavis będzie upoważniony do przeprowadzenia badania Biotonu w obszarze produktowym, regulacyjnym, produkcyjnym, finansowym i prawnym oraz biznesowym.

d59pqg7

"Spółka zyska w Actavis silnego partnera posiadającego struktury sprzedażowe na całym świecie oraz ogromne doświadczenie w procesach rejestracyjnych. Actavis będzie również partycypował w kosztach rozwoju Produktów. Dla Actavis Umowa o Współpracy będzie służyć realizacji ogłoszonej w lipcu 2010 r. strategii wejścia w segment leków biotechnologicznych oraz biorównoważnych" - głosi komunikat Biotonu.

Actavis jest jednym z wiodących na świecie koncernów farmaceutycznych rozwijający i wytwarzający nowoczesne leki generyczne. Actavis posiada obecnie portfolio ok. 830 leków znajdujących się na rynku, zarejestrowanych w 60 krajach na świecie. Ponadto Actavis posiada portfel ponad 330 produktów farmaceutycznych będących w zaawansowanej fazie rozwoju lub rejestracji.

Grupa Actavis, powstała w 1956 r., zatrudnia obecnie ponad 10 tys. pracowników i prowadzi działalność w 40 krajach świata. Actavis posiada 21 zakładów produkcyjnych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. (PAP)

pam/

d59pqg7

Podziel się opinią

Share
d59pqg7
d59pqg7