Trwa ładowanie...
d1s4xz0

Rosja bierze się za rynek kryptowalut. „Koniec z praniem pieniędzy”

Rosyjskie władze postanowiły uregulować rynek kryptowalut - powiedział w środę Anton Siluanow, minister finansów Federacji. Nie zraziło to chwilowo spekulantów na bitcoinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreml zamierza wziąć pod kontrolę rynek kryptowalut. Nie wiadomo na razie jak konkretnie chce się za to zabrać (kremlin.ru)
d1s4xz0

Agencja Tass, zacytowała wypowiedź ministra Siluanowa dzień po tym, jak w tej samej sprawie z panią prezes banku centralnego Elwirą Nabiulliną rozmawiał prezydent Wladimir Putin. W spotkaniu we wtorek brali jeszcze udział: doradca ekonomiczny prezydenta Andriej Belusow i Siergiej Soloninm, szef Qiwi, firmy oferującej płatności online.

Putin stwierdził podczas narady, że kryptowaluty tworzą ryzyko, używane są przez przestępców i tak dłużej nie może być. Rosyjski bank centralny zadeklarował, że zablokuje strony, które pomagają przesyłać bitcoiny i inne kryptowaluty bezpośrednio do portfeli osób fizycznych.

- Prezydent omówił problemy związane z kryptowalutami. Wskazał na trudności związane z praniem brudnych pieniędzy i sprawy związane z identyfikacją - powiedział agencji Tass Siluanow. - Dlatego zgodziliśmy się, że państwo powinno uregulować emitowanie kryptowalut ich „wykopywanie” oraz obrót. Państwo powinno to wszystko wziąć pod kontrolę - dodał.

d1s4xz0

Czym jest bitcoin? Specjalista odpowiada

Podobne treści można było od Siluanowa słyszeć jednak i wcześniej. Nie wyjaśnił dotąd jak zamierza regulować rynek kryptowalut.
Rynek wydaje się zresztą nie bać słów ministra finansów Rosji.

Kurs bitcoina w środę rośnie o 0,4 proc. do poziomu 4 777 dol. - najwyższego od początku września. W trakcie dnia doszedł nawet do 4 829 dol. - według średniego kursu z różnych platform wyliczanego przez coindesk. To niedaleko od historycznego rekordu z 1 września - 4 950,72 dol.

d1s4xz0

Notowania bitcoina w ostatnich 12 miesiącach - dol. bitstamp

d1s4xz0

Podziel się opinią

Share

d1s4xz0

d1s4xz0