Trwa ładowanie...
d1v94pn

Biura podróży już mają żniwa. Wyjątkowa majówka

Liczba rezerwacji w biurach podróży podskoczyła w porównaniu z ubiegłym rokiem niemal dwukrotnie. Najpopularniejszym kierunkiem w tym roku są greckie wyspy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biura podróży już mają żniwa. Wyjątkowa majówka
(Fot: Roddy McDougall/wikimedia (CC BY 2.0))
d1v94pn

Biura podróży zacierają ręce. W tym roku dzięki kalendarzowi, majówka daje możliwość mocno wydłużonego urlopu. Liczba rezerwacji w biurach podróży podskoczyła w porównaniu z ubiegłym rokiem niemal dwukrotnie. Najpopularniejszym kierunkiem w tym roku są greckie wyspy.

Tegoroczna majówka wyjątkowo mocno napędza klientów biurom podróży - zauważa "Rzeczpospolita".

Najpopularniejszym celem majówkowych wyjazdów jest w tym roku Grecja. W porównaniu z ubiegłym rokiem popularność tego kierunku zwiększyła się o prawie 6 proc. Najchętniej wybierane przez turystów są greckie wyspy: Kreta, Zakhyntos i Rodos.

d1v94pn

Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania, na kolejnym uplasowała się Turcja. W tej ostatniej turyści wybierają głównie riwierę.

Mocno wzrosła popularność Egiptu, który trafił na czwarte miejsce z ósmego, jakie zajmował jeszcze przed rokiem. Natomiast na miejsce piąte spadła z czwartego Chorwacja.

W tym roku ugruntowała się tendencja do rezerwowania wycieczek wcześniej. Dwie trzecie wyjeżdżających na majówkę dokonało rezerwacji jeszcze przed marcem. Takie rozwiązanie okazuje się dla turystów korzystne nie tylko ze względu na atrakcyjne stawki first minute, ale także możliwość dużego wyboru kraju, miejscowości czy hotelu - czytamy w artykule.

d1v94pn

Podziel się opinią

Share
d1v94pn
d1v94pn