Trwa ładowanie...

Biura podróży już mają żniwa. Wyjątkowa majówka

Liczba rezerwacji w biurach podróży podskoczyła w porównaniu z ubiegłym rokiem niemal dwukrotnie. Najpopularniejszym kierunkiem w tym roku są greckie wyspy.

Biura podróży już mają żniwa. Wyjątkowa majówkaFot: Roddy McDougall/wikimedia (CC BY 2.0)
djh4qg5
djh4qg5

Biura podróży zacierają ręce. W tym roku dzięki kalendarzowi, majówka daje możliwość mocno wydłużonego urlopu. Liczba rezerwacji w biurach podróży podskoczyła w porównaniu z ubiegłym rokiem niemal dwukrotnie. Najpopularniejszym kierunkiem w tym roku są greckie wyspy.

Tegoroczna majówka wyjątkowo mocno napędza klientów biurom podróży - zauważa "Rzeczpospolita".

Najpopularniejszym celem majówkowych wyjazdów jest w tym roku Grecja. W porównaniu z ubiegłym rokiem popularność tego kierunku zwiększyła się o prawie 6 proc. Najchętniej wybierane przez turystów są greckie wyspy: Kreta, Zakhyntos i Rodos.

Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania, na kolejnym uplasowała się Turcja. W tej ostatniej turyści wybierają głównie riwierę.

djh4qg5

Mocno wzrosła popularność Egiptu, który trafił na czwarte miejsce z ósmego, jakie zajmował jeszcze przed rokiem. Natomiast na miejsce piąte spadła z czwartego Chorwacja.

W tym roku ugruntowała się tendencja do rezerwowania wycieczek wcześniej. Dwie trzecie wyjeżdżających na majówkę dokonało rezerwacji jeszcze przed marcem. Takie rozwiązanie okazuje się dla turystów korzystne nie tylko ze względu na atrakcyjne stawki first minute, ale także możliwość dużego wyboru kraju, miejscowości czy hotelu - czytamy w artykule.

djh4qg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djh4qg5