Trwa ładowanie...
d2cbkpg
28-03-2014 14:07

Biznes oczekuje innowacji. Nie niespodzianek

HP jest niekwestionowanym liderem wśród producentów serwerów blade. Ma większy udział w tym segmencie rynku niż dwaj najbliżsi konkurenci razem wzięci. Według analityków, rozwiązania HP BladeSystem wspierane przez Intel® to obecnie najpewniejsza inwestycja w dziedzinie konwergentnej infrastruktury serwerowej.

d2cbkpg
d2cbkpg

_ HP jest niekwestionowanym liderem wśród producentów serwerów blade. Ma większy udział w tym segmencie rynku niż dwaj najbliżsi konkurenci razem wzięci. Według analityków, rozwiązania HP BladeSystem wspierane przez Intel® to obecnie najpewniejsza inwestycja w dziedzinie konwergentnej infrastruktury serwerowej. _

Niewiele jest obszarów IT, w których przewaga jednego dostawcy jest tak wyraźna, jak ma to miejsce na rynku serwerów blade. Według analityków firmy IDC, HP przewodzi stawce producentów serwerów kasetowych przez 28 kolejnych kwartałów, czyli od ponad 7 lat. Tymczasem Gartner w swoim prestiżowym „magicznym kwadrancie” wskazuje HP jako lidera w segmencie serwerów blade, biorąc pod uwagę zarówno strategię firmy, jak również zdolności jej wykonania. Oznacza to, że HP ma aktualnie największy potencjał technologiczny i finansowy w stawce liczących się producentów. „Biznes oczekuje innowacji. Nie niespodzianek. Klienci chcą mieć pewność, że wiążą się z producentem, za którym stoi doświadczenie technologiczne, długofalowa wizja i środki niezbędne do sfinansowania rozwoju nowych i wspierania starszych produktów” – mówi Artur Kamiński, dyrektor sprzedaży rozwiązań cloud w HP Polska.

Pewny drogowskaz – roadmapa do 2018

Rynek serwerów przechodzi głęboką transformację. Wydarzenia ostatnich miesięcy dowiodły, że utrzymanie wysokiego tempa we wprowadzaniu innowacji mogą zapewnić tylko dostawcy, którzy zwiększają udziały rynkowe i zachowują odpowiedni poziom zyskowności. Alternatywnym scenariuszem jest wycofanie się firmy z rynku, co zazwyczaj naraża na poważne konsekwencje jej dotychczasowych klientów. O ile bowiem zmiana jest immanentną cechą IT, to korporacyjni użytkownicy nie tolerują niepewności co do przyszłości platform i produktów istotnych dla ciągłości ich biznesu. Wybierają dostawców, którzy gwarantują bezpieczeństwo inwestycji.

(fot. HP)
Źródło: (fot. HP)

Biznes serwerowy jest jednym z filarów HP. Zarówno od strony finansowej – ta rentowna i rosnąca część koncernu przynosi rocznie powyżej 13 miliardów dolarów - jak również od strony strategicznej. Portfolio serwerowe jest centralnym punktem strategii rozwoju konwergentnej infrastruktury, którą firma realizuje od kilku lat.

d2cbkpg

Determinacja w poszukiwaniu innowacji i podążaniu za potrzebami współczesnego IT w przedsiębiorstwach przynosi efekty. W trzecim kwartale roku 2013 roku HP ponownie zwiększyło przewagę nad konkurentami. W ujęciu przychodowym, udział HP w sprzedaży serwerów blade przekroczył 43%. We wszystkich rynkowych statystykach HP umocnił pozycję lidera. To pozwala firmie planować innowacje z wyprzedzeniem, a klientom daje komfort dopasowania strategii IT do planowanej mapy rozwoju najważniejszych linii produktowych. „Jesteśmy jedynym producentem, który zobowiązał się wobec klientów, że aktualna technologia serwerowa będzie rozwijana przynajmniej do 2018 roku. Po tym okresie firma gwarantuje jeszcze 5 kolejnych lat, w trakcie których zapewnia wsparcie dla istniejących rozwiązań HP BladeSystem wspieranych przez procesory Intel®” - mówi Maciej Kalisiak, architekt rozwiązań w HP Polska.

Siła innowacji, moc konwergencji

Pozycja HP na rynku serwerów blade jest wynikiem wieloletnich inwestycji w rozwiązania tej klasy. Pierwszy należący do HP patent dotyczący technologii blade został zarejestrowany w 2002 roku (oryginalnie należał do firmy RLX przejętej w 2005 roku). Od tamtego czasu HP konsekwentnie budowało ofertę produktową dla różnego rodzaju odbiorców. Obecnie firma ma najbardziej zaawansowane i różnorodne portfolio rozwiązań blade – podkreślają analitycy Gartnera. Przykładowo, oferta HP zawiera m.in. wysoce skalowalne serwery kasetowe ósmej generacji ProLiant BL660c z procesorami Intel® Xeon® do obsługi procesów wymagających bardzo dużych obciążeń pamięci i procesorów, jak również znajdujące się drugim biegunie maszyny ProLiant BL420c z procesorami Intel® Xeon®, skierowane do klientów poszukujących rozwiązań klasy enterprise w niższej cenie.

„HP było pierwszą firmą, która postawiła na konwergencję” – podkreśla Artur Kamiński. To trend, który od pewnego czasu wyznacza kierunek rozwoju kolejnych generacji serwerów blade. Modułowa platforma HP BladeSystem integruje serwery, pamięci masowe, elementy sieciowe oraz narzędzia do zarządzania fizycznym i zwirtualizowanym środowiskiem IT. HP BladeSystem c7000 to obecnie najbardziej zaawansowana architektura kasetowa produkowana przez HP, która w połączeniu z rozwiązaniem sieciowym HP Virtual Connect i oprogramowaniem do HP OneView wprowadza nowe standardy w zarządzaniu infrastrukturą. „Na serwery blade nie powinniśmy już patrzeć wyłącznie przez pryzmat sprzętu. To zmiana, która dokonała się w ostatnich latach w korporacyjnej IT” - mówi Maciej Kalisiak.

(fot. HP)
Źródło: (fot. HP)

Początkowo, w pierwszym etapie upowszechnienia się wirtualizacji, głównym jej celem była optymalizacja – wykorzystanie do maksimum posiadanej mocy przetwarzania. Kolejnym etapem była standaryzacja centrów danych. Teraz wkraczamy w „erę systemów”, czyli gotowych, kompletnych rozwiązań, których zastosowanie radykalnie upraszcza zarządzanie infrastrukturą, obniża koszty, przyspiesza wdrożenie i zmniejsza ryzyko niepowodzenia projektu. Przykładem takiego rozwiązania bazującego na architekturze HP BladeSystem jest HP ConvergedSystem 700 for Virtualization. Prekonfigurowany system umożliwia działom IT w rekordowo krótkim czasie uruchomić od 100 do ponad 1000 maszyn wirtualnych, bez angażowania sztabu ekspertów do integracji i konfiguracji. Obecnie HP dysponuje kilkoma tej klasy rozwiązaniami zaprojektowanymi optymalnie do określonych zadań np. do obsługi SAP Hana, CloudSystem czy platformy analitycznej Vertica.

d2cbkpg

Jedno spojrzenie na infrastrukturę i na koszty

Uzupełnieniem oferty serwerów jest wspomniane wcześniej oprogramowane HP OneView, które ułatwia zarządzanie i monitorowanie rozwiązań HP BladeSystem i HP ProLiant. Nowoczesny graficzny, przejrzysty interfejs oparty na HTML 5 prezentuje administratorowi komplet informacji na temat działań, które musi podjąć w związku z pracą serwera, pamięci masowych albo sieci. Skutkuje to przyspieszeniem czynności administracyjnych. Przykładowo, w wewnętrznych testach przeprowadzonych przez HP okazało się, że dystrybucja hipervisorów na 16 serwerów, która standardowo wymaga trzech godzin pracy administratora, dzięki użyciu OneView uległa skróceniu do 14 minut.

OneView zapobiega błędom ludzkim, które - jak pokazują statystyki - są najczęstszą przyczyną awarii, uszkodzeń systemu czy utraty danych. Według badań przeprowadzonych przez IDC na zlecenie HP, za sprawą automatyzacji rutynowych zadań administracyjnych w zwirtualizowanych środowiskach opartych na architekturze blade awaryjność serwerów spada o 88% w skali roku w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami serwerowymi. Tym samym aż o 90% krótsze są przerwy w dostępności systemu.

Sprawdź, czym jest HP OneView w 90 sekund:

Inteligentne oprogramowanie wspomagające administratorów HP BladeSystem nie tylko ogranicza ryzyko ludzkiej pomyłki. HP dysponuje zaawansowanym rozwiązaniem do zarządzania chłodzeniem i zużyciem energii, bez kompromisów dla wydajności. Tym samym dzięki implementacji BladeSystem przedsiębiorstwa mogą uzyskać oszczędności związane z całkowitym kosztem użytkowania (TCO) infrastruktury sięgające 68% w porównaniu z tradycyjnym modelem przetwarzania.

(fot. HP)
Źródło: (fot. HP)

DLACZEGO HP?

  1. UDZIAŁ W RYNKU. HP ma dominującą pozycję na rynku serwerów blade (43%); przewodzi stawce od 7 lat.
  2. INNOWACJA. HP jest pionierem architektury blade. Gartner wskazuje firmę jako lidera biorąc pod uwagę przyjętą strategię i zdolność jej realizacji.
  3. ZAPLECZE FINANSOWE. Rentowność działu serwerowego HP i rosnące przychody dają gwarancję, że firma jest w stanie finansować innowacje R&D.
  4. ROADMAPA 2018. HP zapewnia, że będzie rozwijać obecne linie HP BladeSystem co najmniej do 2018 roku i świadczyć wsparcie przez kolejne 5 lat.
  5. KONWERGENCJA. HP BladeSystem jest centralnym punktem strategii HP opartej na dostarczaniu konwergentnej infrastruktury, integrującej serwery, sieci, pamięci, wirtualizację i zarządzanie.
  6. KOMPLETNOŚĆ OFERTY. HP ma najpełniejszą ofertę konwergentynych rozwiązań blade, obejmujących serwery, stacje robocze, pamięci masowe, moduły sieciowe.
  7. PARTNERSTWO. HP blisko współpracuje z producentami oprogramowania m.in. VMWare i Microsoft nad udoskonaleniem HP BaldeSystem.
  8. TCO. Rozwiązania HP BladeSystem radykalnie obniżają koszty zarządzania i utrzymania infrastruktury w porównaniu z tradycyjnym modelem przetwarzania.
Advertisement
Advertisement
d2cbkpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cbkpg