Trwa ładowanie...
d1vq8tz
d1vq8tz

Bloober Team: Stajemy się jednym z najlepszych producentów horrorów na świecie

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Bloober Team obserwuje zwiększone zainteresowanie swoimi akcjami wśród inwestorów instytucjonalnych w ostatnich miesiącach, co może być m.in. efektem  strategii spółki, dzięki której staje się ona jednym z najlepszych producentów horrorów na świecie, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Babieno.
Share
d1vq8tz

"Widzimy zwiększone zainteresowanie naszymi papierami w ostatnich miesiącach. Cieszy nas, że nasz akcjonariat staje się stabilniejszy, a co za tym idzie - notowania spółki są mniej podatne na ruchy spekulacyjne i niekontrolowaną podaż akcji. W ciągu ośmiu miesięcy pozyskaliśmy trzech dużych akcjonariuszy instytucjonalnych, co jest potwierdzeniem zaufania dla naszej strategii. Bloober Team staje się jednym z najlepszych producentów horrorów na świecie" - powiedział Babieno, cytowany w komunikacie.

Po zakupie na sesji 2 listopada 8 444 akcji Bloober Team, fundusz TFI PZU (poprzez zarządzane przez siebie fundusze: PZU FIO Parasolowy oraz PZU Specjalistyczny FIO Globalnych Inwestycji) posiada łącznie 94 637 akcji krakowskiej spółki, stanowiących 5,35% udział w kapitale akcyjnym firmy.

W ostatnich dniach z inwestycji w Bloober Team wychodził fundusz Satus Venture. Po sesji 27 października zszedł poniżej 5% w kapitale akcyjnym, a w miniony poniedziałek poinformował, że wyszedł z niej całkowicie, osiągając stopę zwrotu w wysokości 550%.

d1vq8tz

"Myślę, że dla Satus Venture była to świetna lokata kapitału. Inwestując niespełna 2 mln zł, zainkasował 13 mln zł. Niewykluczone, że gdyby nie regulacje, które nakazywały mu zamknięcie inwestycji w określonym czasie, nadal pozostałby naszym udziałowcem. Akcje Bloober Team były najlepszą inwestycją tego funduszu" - wskazał prezes Bloober Team.

Babieno jest jednocześnie największym udziałowcem Bloober Team (posiada 19,99% akcji w kapitale akcyjnym spółki). Quercus TFI ma 6,09 %, a MetLife TFI - 5,47%.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)

d1vq8tz

Podziel się opinią

Share
d1vq8tz
d1vq8tz