Trwa ładowanie...
dd09u38

BMW zainwestuje 250 mln funtów w produkcję mini

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW ogłosił, że w okresie trzech lat zainwestuje 250 mln funtów w produkcję modeli samochodu mini w swoich brytyjskich zakładach w Birmingham, Swindon i Oksfordzie - donosi BBC.

Share
dd09u38

Inwestycja tej wielkości, realizowana jest w ramach "międzynarodowej strategii wzrostu firmy w okresie wprowadzania na rynek nowych modeli" - stwierdza się w komunikacie BMW.

Komunikat podkreśla, że inwestycja dowodzi, iż koncern uznaje W. Brytanię za kluczową bazę produkcyjną.

Zakłady montażowe mini mieszczą się w Cowley pod Oksforderm. Karoseria produkowana jest w Swindon, a silniki w Hams Hall pod Birmingham. Przy produkcji popularnego modelu mini zatrudnionych jest w W. Brytanii 5 tys. osób.

Od 2011 r. BMW produkuje w W. Brytanii dwumiejscową odmianę Mini - Coupe, a od stycznia nowy model Mini Roadster ze składanym dachem. Oba modele mimo nowoczesnej stylistyki zachowują klasyczny kształt angielskiego pierwowzoru. Od lutego Roadster sprzedawany jest w Polsce.

Według BBC z powodu ograniczeń potencjału produkcyjnego w Cowley, BMW zastanawia się nad uruchomieniem dodatkowej produkcji w Born w Holandii w średnim okresie, gdzie filia Misubishi Nedcar od 2013 r. będzie miała wolne moce produkcyjne po zakończeniu produkcji modelu Colt.

dd09u38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd09u38
dd09u38