Trwa ładowanie...

Bon turystyczny 1000+. Co musisz wiedzieć na temat dodatku?

Resort rozwoju zaproponował nowe rozwiązanie, które może pomóc polskiej turystyce. "Bon turystyczny 1000+" ma objąć nawet 7 mln Polaków, a środki z tytułu dodatku będzie można wydać tylko i wyłącznie na poczet wakacji spędzonych w kraju. Podpowiadamy, jak w praktyce będzie wyglądało przyznawanie bonu.

Bon turystyczny 1000+. Co musisz wiedzieć na temat dodatku?Źródło: Getty Images
d3yuy58
d3yuy58

Bon turystyczny 1000+. Co musisz wiedzieć na temat dodatku?

Bon turystyczny 1000+ będzie miał formę karty lub aplikacji z jasnym wskazaniem, w jakich terminalach środki mogą zostać wykorzystane. Strona rządowa deklaruje, że w chwili obecnej trwają intensywne prace nad umożliwieniem uruchomienia programu jeszcze przed wakacjami.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Restauracje będą mogły otworzyć ogródki

Bon turystyczny 1000+ skierowany jest do osób zatrudnionych na umowie o pracę. Dodatkowo, ich wynagrodzenie widoczne na umowie nie może przekraczać przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kraju. Oznacza to, że z bonu turystycznego skorzystają te osoby, które zarabiają maksymalnie 5200 złotych brutto.

Bon turystyczny 1000+. Inicjatywa resortu rozwoju

Jak podkreśla szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz, bon turystyczny stanowić będzie rozwiązanie stałe. Jednocześnie jak ustalono w czasie konsultacji nad projektem, dodatek ma także za zadanie promować etatową formę zatrudnienia.

Wstępne szacunki wykazały, że bon turystyczny 1000+ obejmie blisko 7 mln Polaków, a jego koszt wynieść może nawet 7 mld złotych. Rolę tzw. operatora karty pełnić będzie Polska Organizacja Turystyki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yuy58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yuy58

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj