Trwa ładowanie...

BOŚ Bank rozwija nową, internetową platformę oszczędnościowo-inwestycyjną

Dostęp do blisko 200 funduszy inwestycyjnych, lokat bankowych, ubezpieczeń oferuje internetowa, innowacyjna platforma oszczędnościowo–inwestycyjna BossaBank. Projekt ten jest wspólnym przedsięwzięciem Banku Ochrony Środowiska i Domu Maklerskiego BOŚ.

BOŚ Bank rozwija nową, internetową platformę oszczędnościowo-inwestycyjnąŹródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
d4eizun
d4eizun

Oferta BossaBanku, który wystartował w ostatnich dniach, jest systematycznie wzbogacana o nowe produkty oszczędnościowe. Do sprzedaży trafiła właśnie 4-miesięczna Biała EKOlokata z oprocentowaniem 3,7 proc. w skali roku (oferowana w ramach promocji dla nowych Klientów). Na Platformie dostępne jest też już konto oszczędnościowe EKOprofit z oprocentowaniem do 3 proc.

Produkty depozytowe to jednak nie jedyny wyróżnik BossaBanku. Platforma umożliwia klientom tworzenie własnych, indywidualnych portfeli oszczędnościowo-inwestycyjnych. W jednym miejscu, obok wspomnianych już lokat dostępne są także fundusze inwestycyjne, a sam Klient może korzystać ze specjalnego Menadżera Inwestycji.

- "Oszczędzaj i inwestuj z głową" - to myśl przewodnia, która towarzyszyła nam podczas tworzenia platformy BossaBank. Naszym celem jest zaoferowanie klientowi szeregu narzędzi do optymalnego lokowania oszczędności pomiędzy produktami bankowymi i inwestycyjnymi - mówi Przemysław Figarski, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Eksperckie wsparcie Klienta

W budowaniu portfela inwestycyjnego pomaga dostępny na platformie przewodnik, który wyjaśnia klientowi BossaBanku różnice między poszczególnymi funduszami. Dodatkowym wsparciem jest Menadżer Inwestycji. Klient określa w nim m.in. cel, wielkość, horyzont czasowy inwestycji, a nawet wskazuje swoje dotychczasowe doświadczenia w lokowaniu środków. Po przejściu przez ten proces użytkownik BossaBanku otrzymuje propozycję lokat i funduszy (wraz z dotychczasowymi wynikami funduszy, ich profilem inwestycyjnym), między którymi może dowolnie dzielić swoje środki.

d4eizun

Miks funduszy i lokat

Na platformie znajduje się aż 16 TFI oferujących łącznie dostęp do blisko 200 funduszy inwestycyjnych. Jest to ich rynkowe spektrum, począwszy od funduszy pieniężnych po fundusze akcji. Dodatkowo Klient może wybierać miedzy specjalnie stworzonymi na potrzeby BossaBanku lokatami. To atrakcyjnie oprocentowane depozyty, o różnych okresach oszczędzania. Ponadto każda z dostępnych na platformie lokat, zgodnie z misją BOŚ Banku, ma zaszyty w sobie pierwiastek eko. Obecnie od każdego założonego przez Klienta i utrzymanego ponad jeden miesiąc depozytu, BOŚ Bank odprowadza po 2 zł z własnych środków na specjalny fundusz wspierający dzikie zwierzęta.

Konto kluczem do systemu

Aby w pełni korzystać z możliwości platformy BOŚ i DM BOŚ wystarczy założyć bezpłatne e-KONTO BossaBank. Bezprowizyjne są też przelewy składane za pośrednictwem BOŚBank24 Twoje e-Konto, czy wypłaty z bankomatów usytuowanych przy placówkach BOŚ Banku (darmowe są również dwie pierwsze wypłaty z innych bankomatów na terenie całego kraju). Posiadacz rachunku otrzymuje ponadto dostęp do pakietu ubezpieczeń NNW z assistance medycznym.

d4eizun
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eizun