Trwa ładowanie...
d2ncof8

BOŚ pożyczy od EBI 75 mln euro na finansowanie projektów inwestycyjnych

Warszawa, 06.03.2015 (ISBnews) - Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) podpisał umowę pożyczki z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) na kwotę 75 mln euro na okres 12 lat, poinformował bank. 

Share
d2ncof8

"Pożyczka przeznaczona jest na finansowanie projektów inwestycyjnych, realizowanych przez podmioty sektora finansów publicznych, małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniające do 250 pracowników oraz średnie przedsiębiorstwa zatrudniające mniej niż 3 tysiące pracowników, w obszarze związanym z ochroną środowiska, efektywnością energetyczną, utrzymaniem infrastruktury, przemysłem, usługami i turystyką" - czytamy w komunikacie.

Pożyczka będzie wykorzystana przez BOŚ w transzach. Oprocentowanie pożyczki jest oparte na stopie bazowej EURIBOR + marża, podał bank.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład Grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

d2ncof8

Podziel się opinią

Share
d2ncof8
d2ncof8