Trwa ładowanie...
firma

Brakuje fachowców do wytwarzania stalowych konstrukcji

Blisko 100 osób chce zatrudnić spółka Ramb, która wytwarza konstrukcje stalowe dla bełchatowskiej Kopalni Węgla Brunatnego. Na etaty mogą liczyć spawacze, monterzy, tokarze, frezerzy i szlifierze.

Share
Brakuje fachowców do wytwarzania stalowych konstrukcji
Źródło: WP.PL
d3zp7p2
Spółka produkująca konstrukcje stalowe szuka fachowców (fot. Dziennik Łódzki)
Źródło: Spółka produkująca konstrukcje stalowe szuka fachowców (fot. Dziennik Łódzki)

Firma liczy, że rozbuduje usługi związane z wytwarzaniem konstrukcji stalowych.
_ Trwają intensywne prace na odkrywce Szczerców, w krótkim czasie potrzeba będzie tam wiele konstrukcji, które musimy wyprodukować _ - mówi Krzysztof Głowacki, prezes Ramb. _ Dlatego szukamy spawaczy _.

d3zp7p2

Nabór pracowników już się rozpoczął, spółka wystąpiła z propozycją do spawaczy, których szkoli obecnie Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie. _ Zaoferowaliśmy im, że po ukończeniu kursu będą mogli zgłosić się do nas _ - zapewnia prezes Głowacki.

W tej chwili firma prowadzi kursy spawalnicze dla swoich pracowników. Odbywają się one na koszt spółki, ale pracownicy muszą podpisać zobowiązania, że po ukończeniu kursu zwiążą się ze spółką na trzy lata. _ Chcemy zabezpieczyć się przed ucieczką wyszkolonej kadry _ - tłumaczy prezes.

Informacja o wolnych miejscach pracy trafiła już do urzędów pracy. - Informowaliśmy też urzędy pracy w ościennych miejscowościach - mówi prezes. - Na razie zgłosiło się tylko kilka osób...

Dziennik Łódzki

d3zp7p2

Podziel się opinią

Share
d3zp7p2
d3zp7p2