Trwa ładowanie...
d3kdn27
08-03-2017 11:12

Branża utrzymania czystości liczy na kontrakty w placówkach edukacyjnych

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Firmy specjalizujące się w usługach utrzymywania czystości liczą na pozyskanie kontraktów w placówkach edukacyjnych, poinformowała Jolanta Sergot-Kowalska, ekspert w dziedzinie profesjonalnego utrzymania czystości, biegły sądowy, dyrektor w Cleaning Consulting.

d3kdn27
d3kdn27

"Warto zastanowić się nad powierzeniem zachowania czystości firmom zewnętrznym, które się w tym specjalizują, więc zapewniają najwyższe standardy, a jednocześnie mogą pomóc wygenerować oszczędności dla placówki. Jest zrozumiałym, że placówki edukacyjne mogą mieć trudności z właściwym zarządzaniem tą kwestią, ponieważ ich podstawową funkcją jest edukacja. Warto więc z jednej strony, żeby placówką edukacyjną zarządzała wykwalifikowana kadra znająca obowiązujące przepisy, z drugiej strony umiejąca tak zarządzać wszystkimi procesami w placówce, żeby były one efektywne zarówno pod względem kosztów, jak i osiąganych rezultatów" - powiedziała Sergot-Kowalska, cytowana w komunikacie.

"Tu z pomocą przychodzi norma K-12, która wytycza ścieżkę działań, jakie należy podjąć oraz jak kontrolować stan czystości w placówkach. Jeśli jest dodatkowo wspierana przez profesjonalną firmę sprzątającą, to maksymalizujemy poziom bezpieczeństwa epidemiologicznego w budynku przy jednoczesnej optymalizacji kosztowej" - dodała.

Norma K-12 została stworzona z myślą o poprawie bezpieczeństwa higienicznego w szkołach. Dzięki niej można obiektywnie ocenić skuteczność procesu, a tym samym przyczynić się do poprawy jakości sanitarnej wnętrz z korzyścią dla wszystkich uczniów i pracowników. Norma K-12 koncentruje się na: pożądanym poziom czystości, który może zostać osiągnięty; zalecaniach dotyczących procedury monitoringu i kontroli w celu pomiaru skuteczności czyszczenia; maksymalnemu wykorzystaniu wyników pomiaru do poprawy wszystkich procesów w celu zapewnienia, zdrowego i bezpiecznego środowiska, podano w materiale.

Według danych GUS z 2015 roku, do 51 789 placówek edukacyjnych uczęszcza w Polsce niemal 6 mln dzieci. Z powodu niewłaściwych warunków sanitarnych w 2015 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała 9 166 decyzji administracyjnych nakazujących zapewnienie właściwych warunków higieniczno-sanitarnych, jednocześnie nałożono 813 mandatów karnych na łączną kwotę ponad 150 tys. zł, wskazała też firma.

Oferta branży profesjonalnego utrzymania czystości dla różnych sektorów będzie jednym z tematów poruszanych w trakcie Ogólnopolskich Dni Czystości, które odbędą się w dniach 26-27 kwietnia 2017 roku. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

(ISBnews)

d3kdn27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kdn27