Trwa ładowanie...
d38lbs2
01-12-2016 16:40

Briju wyodrębni części spółki związane z produkcją oraz sprzedażą hurt. i detal.

Warszawa, 01.12.2016 (ISBnews) - W ramach kolejnego etapu reorganizacji grupy kapitałowej Briju, spółka wyodrębnieni z istniejącego przedsiębiorstwa jego części związane z produkcją, sprzedażą hurtową wyrobów jubilerskich oraz prowadzeniem sieci sklepów jubilerskich pod marką Briju, poinformowała spółka.

d38lbs2

"Wyodrębniona część przedsiębiorstwa, obejmująca zarówno aktywa służące do produkcji i sprzedaży, zobowiązania związane z tą częścią przedsiębiorstwa, jak i pracowników zatrudnionych przy tej działalności, zostanie wniesiona do spółki operacyjnej Briju 1920 Sp. z o.o., (nowe brzmienie firmy jest obecnie przedmiotem wniosku o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, dotychczasowa nazwa spółki: Briju Secur Sp. z o.o.), pozostającej pod wyłączną kontrolą emitenta. Następnie udziały spółki operacyjnej zostaną przeniesione do spółki celowej z siedzibą w Luksemburgu" - podano w raporcie.

Wartość tej części przedsiębiorstwa wynosi około 52,8 mln zł. Ostateczną wycenę sporządzi niezależny biegły rewident.

Decyzja o ewentualnym objęciu spółki celowej przedmiotem lokat Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych zostanie podjęta w późniejszym terminie, po analizie skutków wprowadzonych zmian regulacyjnych w zasadach funkcjonowania tego typu funduszy, podano także.

"Po dokonanej zmianie, działalność emitenta zostanie skoncentrowana na zarządzaniu spółkami wchodzącymi w skład grupy kapitałowej oraz na handlu kruszcami metali szlachetnych, z której to działalności emitent generuje największą część przychodów. Wniesienie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do Briju 1920 Sp. z o.o. przewidziane jest na dzień 2 stycznia 2017 roku i od tego dnia całość przychodów, kosztów i wyników segmentu wyrobów jubilerskich będzie skoncentrowana w tym podmiocie" - czytamy dalej.

d38lbs2

W ramach działań reorganizacyjnych, spółka zamierza w końcowym etapie uprościć istniejącą strukturę spółek zależnych, dokonując docelowo połączenia podmiotów nieprowadzących aktywnej działalności gospodarczej tj. DI Briju Secur Sp. z o.o. S.K.A., Briju Agency Briju Secur 2 Sp. z o.o. S.K.A. i Briju Network Briju Secur 2 Sp. z o.o. S.K.A. po przekształceniu w spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z BRIJU 1920 Sp. z o.o. tj. z podmiotem operacyjnym, który będzie kontynuował działalność w obszarze produkcji, handlu hurtowego i sprzedaży detalicznej wyrobów jubilerskich, podano także w materiale.

Działania pozwolą na wyspecjalizowanie poszczególnych spółek operacyjnych i uproszczenie struktury grupy Briju, ale nie wpłyną skonsolidowane wyniki finansowe spółki.

"W ocenie emitenta kolejny etap reorganizacji grupy Briju pozwoli na dywersyfikację ryzyka przypisanego do różnych obszarów działalności spółki poprzez wyodrębnienie części działalności do podmiotów zależnych oraz uprości strukturę kosztów i przychodów przypisanych do konkretnych segmentów działalności" - poinformowano.

Briju specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu i dystrybucji wysokiej jakości wyrobów jubilerskich ze złota, srebra oraz z kamieni szlachetnych i syntetycznych. Zajmuje się również handlem hurtowym w segmencie metali szlachetnych, głównie złota i srebra. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od maja 2014 r.

(ISBnews)

d38lbs2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38lbs2