Trwa ładowanie...
piwo

Browary rzemieślnicze na fali. Ten rok może być rekordowy

W 2016 r. na polskim rynku pojawiło się ponad 1,5 tys. nowych piw - wynika z danych Piwnej Zwrotnicy, bloga poświęconego branży piwowarskiej. Liczba debiutów była o 34 proc. wyższa niż w rok wcześniej.

Share
Browary rzemieślnicze na fali. Ten rok może być rekordowy
Źródło: WP.PL, Fot: Quinn Dombrowski/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)
d453sum

Rok 2017 może być znów rekordowy dla małych browarów w Polsce. Powstanie kilkadziesiąt nowych warzelni, a liczba debiutujących piw powinna przekroczyć 1,5 tys. - pisze "Rzeczpospolita".

Łącznie w ubiegłym roku na polskim rynku pojawiło się ponad 1,5 tys. nowych piw - wynika z danych Piwnej Zwrotnicy, bloga poświęconego branży piwowarskiej. Liczba debiutów była o 34 proc. wyższa niż w rok wcześniej, a niemal trzy razy przekraczała tę z 2014 r.

d453sum

Nowości uwarzyły głównie browary rzemieślnicze oraz kontraktowe, czyli te, które zlecają produkcję piwa według własnych receptur innym warzelniom.

W 2017 r. nowości może być więcej niż 1,5 tys. Tym bardziej że wciąż przybywa nowych warzelni i pubów robiących własne piwa.

Cały rynek piwa był w ubiegłym roku wart 15 mld zł. Przy czym klasyczne gatunki, takie jak lager czy jasne pełne, mają coraz większą konkurencję tzw. piwach specjalnych, czyli niskoalkoholowych beer-mixach czy radlerach.

Od września 2015 do sierpnia 2016 r. piwa o niskiej zawartości alkoholu sprzedawały się lepiej o 17 proc. W latach 2009-2015 piwa lekkie i bezalkoholowe zwiększyły ogólny udział w rynku o 60 proc. Na popularności straciły za to te mocniejsze (więcej o tym tutaj)
.

d453sum

Podziel się opinią

Share
d453sum
d453sum