Trwa ładowanie...

Brytyjczycy będą bulić na zasiłki dla imigrantów

Brytyjscy podatnicy będą musieli płacić miliony funtów na dodatkowe świadczenia dla imigrantów z Europy Wschodniej. Wszystko z powodu zmiany unijnych przepisów - skarży się "Daily Mail".

Brytyjczycy będą bulić na zasiłki dla imigrantówŹródło: Jupiterimages
daifsfu
daifsfu

Od kwietnia 2011 r., imigranci z Polski, Estonii, Łotwy, Węgier, Litwy, Słowacji, Słowenii i Czech, nie będą musieli czekać 12 miesięcy, aby mieć dostęp do wszystkich świadczeń socjalnych w Wielkiej Brytanii. Będą mogli starać się np. o Jobseeker’s Allowance i inną pomoc już po trzech miesiącach pobytu na Wyspach.

Znowu ci źli imigranci

Nieprzychylny tekst na temat zmian wynikających z unijnych regulacji opublikował dziennik "Daily Mail", w którym dziennikarz Christopher Leake wyjaśnia, że brytyjscy podatnicy będą musieli bulić miliony funtów na imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej. Dziennikarz wyjaśnia, że Wielka Brytania otworzyła swój rynek pracy w 2004 roku krajom przystępującym do Unii Europejskiej, pod warunkiem, jakim był Worker Registration Scheme - system rejestracji pracowników, którzy niejako blokował im dostęp do niektórych świadczeń socjalnych na okres jednego roku. Jednak wiosną 2011 roku system WRS przestaje obowiązywać, ponieważ zgodnie z regulacjami Unii Europejskiej, po siedmiu latach kończy się okres przejściowy w dostępie imigrantów do zasiłków.

Zdaniem dziennikarza "Daily Mail" zmiany regulacji mogą sprawić, że imigranci z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, którzy w swoich ojczyznach pobierają kilkukrotnie niższe świadczenia (np. zasiłki dla bezrobotnych)
, będą przybywać na Wyspy, by tutaj pobierać wyższe.

daifsfu

Zdaniem Sir Andrew Greena, przewodniczącego organizacji MigrationWatch UK, nadszedł czas na to, aby Unia Europejska renegocjowała warunki dostępu do świadczeń i pracy w swoich krajach, aby przeciwdziałać zjawisku migracji w celach pozyskiwania świadczeń socjalnych. Z drugiej strony rzecznik Department for Work and Pensions podkreślił, że znaczna większość imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej nie ubiega się o żadne świadczenia socjalne.

KK

daifsfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daifsfu