Trwa ładowanie...
d1odsjk

Budimex ma umowę wartą 238,5 mln zł netto na obwodnicę Jarocina

Warszawa, 18.11.2014 (ISBnews) - Budimex i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Oddział w Poznaniu podpisali umowę na budowę obwodnicy Jarocina w ciągu drogi S11, podała spółka. Wartość umowy to 238,53 mln zł netto.
Share
d1odsjk

"Termin rozpoczęcia robót: w dniu podpisania umowy. Termin zakończenia robót: 24 miesiące od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych, tj. od 15 grudnia do 15 marca). Okresy gwarancji: 10 lat" - czytamy w komunikacie.

Na początku października GDDKiA uznała ofertę Budimeksu, wartą 293,40 mln zł brutto, za najkorzystniejszą w postępowaniu na budowę obwodnicy Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S11.

GDDKiA oceniała oferty także konsorcjum Colas Polska i Inzinierskie Stavby (306,83 mln zł brutto) oraz Astaldi (307,46 mln zł brutto). Cena miała wagę 90% przy wyborze najkorzystniejszej oferty, jednak wszyscy oferenci zadeklarowali jednakowe pozostałe warunki realizacji: 24-miesięczny termin wykonania oraz 10 lat gwarancji na prace.

d1odsjk

Wcześniej GDDKiA informowała, że budowa będzie realizowana w systemie "Projektuj (optymalizuj) i Buduj". W ramach umowy wykonawca wykona optymalizację dokumentacji projektowej i budowę obwodnicy o długości 13 km z dwoma węzłami drogowymi i 13 obiektów inżynierskich.

Obwodnica Jarocina wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta dzięki czemu skróci się czas przejazdu przez Jarocin. Na obwodnicę zostanie skierowany ruch z pozostałych dróg krajowych 12 i 15, które nie będą przebiegać przez zwartą zabudowę miasta.

(ISBnews)

d1odsjk

Podziel się opinią

Share
d1odsjk
d1odsjk