Trwa ładowanie...
ddr9nml

Budowa fabryki Volkswagena k/Wrześni zaawanosowana w 80%

Warszawa, 18.03.2016 (ISBnews) - Budowa fabryki samochodów Volkswagen Crafter w Białężycach koło Wrześni jest już w 80% ukończona, podał Volkswagen Poznań. Produkcja seryjna ruszy w październiku br.

Share
ddr9nml

"18 marca mijają dokładnie dwa lata od momentu ogłoszenia decyzji o lokalizacji nowej fabryki samochodów użytkowych marki Volkswagen. Tymczasem Zakład Volkswagen Crafter w Białężycach pod Wrześnią jest już w 80% gotowy, a w październiku rozpocznie się produkcja seryjna aut. To właśnie stąd wyjeżdżać będzie model Crafter w kilkudziesięciu wariantach, dostosowanych do potrzeb klientów z całego świata" - czytamy w komunikacie.

Docelowo praca w fabryce Volkswagen Crafter będzie się odbywała na trzy zmiany, a zatrudnienie znajdzie tam 3000 pracowników. Produkowanych będzie 17 samochodów na godzinę, czyli 380 na dobę. Szacowany roczny wolumen produkcyjny wynosi nawet 100 000 nowych aut.

"Obecnie trwa wyposażanie całej fabryki w urządzenia produkcyjne. Mamy już dokonane pierwsze odbiory techniczne, a personel zakładu, prawie 1300 osób, przechodzi szkolenia. Pracownicy, zgodnie z planem, przeprowadzili się z tymczasowych kontenerów do docelowych biur. Na ukończeniu jest budowa parkingów i wewnętrznych dróg dojazdowych. Wszystko przebiega zgodnie z planem" - powiedział prezes Jens Ocksen, cytowany w komunikacie.

Pod budowę fabryki zakupiono grunt o powierzchni 220 hektarów, na chwilę obecną fabryka zajmuje tylko połowę tego obszaru. "Mamy więc bardzo dużo miejsca na ewentualną rozbudowę w przyszłości, co pokazuje nadzieje i oczekiwania jakie łączymy z tym obiektem" - dodał szef fabryki Ralf Nitzschke.

ddr9nml

Jednocześnie trwa proces rekrutacji na stanowiska produkcyjne i specjalistyczne. Poszukiwani są operatorzy maszyn i urządzeń, blacharze i lakiernicy natryskowi. Jest też zapotrzebowanie na specjalistów od finansów, szczególnie controllingu i rachunkowości, a także specjalistów z zakresu optymalizacji procesów produkcyjnych oraz zarządzania częściami zakupowymi. W związku z wysoką automatyzacją nowego zakładu we Wrześni spółka poszukuje także automatyków do działu utrzymania ruchu.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 10 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy i VW Transporter. Wraz z otwarciem nowej fabryki modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni w drugiej połowie 2016 roku liczba pracowników wyniesie blisko 10 tysięcy.

(ISBnews)

ddr9nml

Podziel się opinią

Share
ddr9nml
ddr9nml