Trwa ładowanie...
burberry
04-11-2015 10:17

Burberry planuje otworzyć nową fabrykę słynnych płaszczy

Nowa fabryka Burberry powstanie w Leeds w północnej Anglii. W nowym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć kolejnych 200 osób.

Burberry planuje otworzyć nową fabrykę słynnych płaszczyFot: Burberry
d161syn

Burberry planuje zainwestować co najmniej 50 mln funtów w nową fabrykę słynnych trenczy - wynika z oficjalnego komunikatu firmy.

Nowa fabryka Burberry powstanie w Leeds w północnej Anglii. Przejmie ona funkcje zakładów w Castleford i Keighley, z których jeden zajmuje się szyciem słynnych trenczy Burberry, a drugi produkcją gabardyny, z której powstaje flagowy produkt brytyjskiej firmy.

Jak zapewnił Christopher Bailey, dyrektor kreatywny i generalny domu mody Burberry, do 2018 r. do fabryki w Leeds przeniesione zostaną wszystkie miejsca pracy z Castleford i Keighley (w liczbie 800). Dodatkowo w nowym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć kolejnych 200 osób.

d161syn

Burberry szacuje, że dzięki nowej fabryce krajowa produkcja trenczy z gabardyny, obecnie utrzymująca się na poziomie około 5 tys. sztuk tygodniowo, wzrośnie nawet trzykrotnie.

Wielka Brytania pozostaje kluczowym rynkiem dla legendarnej marki, z 40-procentowym udziałem w jej łącznych obrotach. W drugim kwartale roku finansowego Burberry (liczonego od marca) firma kierowana przez Christophera Baileya zanotowała natomiast 9-procentowy spadek obrotów w krajach Azji i Pacyfiku, spowodowany gospodarczym spowolnieniem w Chinach i zmniejszoną aktywnością zakupową tamtejszych klientów.

d161syn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d161syn