ycipk-31wkzz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
burberry

Burberry planuje otworzyć nową fabrykę słynnych płaszczy

Nowa fabryka Burberry powstanie w Leeds w północnej Anglii. W nowym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć kolejnych 200 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burberry planuje otworzyć nową fabrykę słynnych płaszczy
(Fot: Burberry)
ycipk-31wkzz

Burberry planuje zainwestować co najmniej 50 mln funtów w nową fabrykę słynnych trenczy - wynika z oficjalnego komunikatu firmy.

Nowa fabryka Burberry powstanie w Leeds w północnej Anglii. Przejmie ona funkcje zakładów w Castleford i Keighley, z których jeden zajmuje się szyciem słynnych trenczy Burberry, a drugi produkcją gabardyny, z której powstaje flagowy produkt brytyjskiej firmy.

Jak zapewnił Christopher Bailey, dyrektor kreatywny i generalny domu mody Burberry, do 2018 r. do fabryki w Leeds przeniesione zostaną wszystkie miejsca pracy z Castleford i Keighley (w liczbie 800). Dodatkowo w nowym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć kolejnych 200 osób.

ycipk-31wkzz

Burberry szacuje, że dzięki nowej fabryce krajowa produkcja trenczy z gabardyny, obecnie utrzymująca się na poziomie około 5 tys. sztuk tygodniowo, wzrośnie nawet trzykrotnie.

Wielka Brytania pozostaje kluczowym rynkiem dla legendarnej marki, z 40-procentowym udziałem w jej łącznych obrotach. W drugim kwartale roku finansowego Burberry (liczonego od marca) firma kierowana przez Christophera Baileya zanotowała natomiast 9-procentowy spadek obrotów w krajach Azji i Pacyfiku, spowodowany gospodarczym spowolnieniem w Chinach i zmniejszoną aktywnością zakupową tamtejszych klientów.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-31wkzz

ycipk-31wkzz
ycipk-31wkzz