Byki w defensywie
W poniedziałek decydujące słowo na parkiecie miały niedźwiedzie. Rano, kontrakty wystartowały wprawdzie powyżej odniesienia, ale szybko powróciły w okolice zera. Po kolejnej nieudanej próbie popytu podciągnięcia kursu, FW20 zanurkował w do poziomu 2 336 pkt, domykając lulkę hossy z czwartku.
Kolejne godziny sesji upływały na odrabianiu strat, ale kurs nie powrócił już do poziomów z początku dnia. Przed 16:00 notowania ponownie znacznie się osunęły, co jednak wywołało falę zakupów i ostatecznie zamknięcie wypadło tylko 0,3% poniżej odniesienia. W trakcie dnia na rynek spłynęły stosunkowo słabe odczyty polskiej produkcji przemysłowej w lutym. Odczyt wyniósł 4,6% r/r wobec 9% r/r poprzednio i oczekiwaniu rynku na poziomie 8,7% r/r. Wyniki zostały przyjęte dość neutralnie a rynek wyczekiwał na amerykański indeks rynku nieruchomości NAHB w marcu. Ten również okazał się nieznacznie gorszy od prognoz, co nie pomagało notowaniom. Ostatecznie seria kontynuacyjna zakończyła dzień na poziomie 2 344. LOP wzrósł do 96,5 tys.
W obrazie technicznym notowań po wczorajszej sesji wyrysowana została niewielka czarna świeca z dolnym cieniem. Zakres wahań z poniedziałku domknął zeszłotygodniową lukę hossy, testując jej znaczenie. Póki co, powyższe wsparcie okazało się skuteczne, w efekcie czego kontrakty powróciły w obszar zamknięcia z piątku. Nadal niepokonanym wsparciem pozostaje również średnia SK15. Ciekawe zachowanie po wczorajszej sesji wykazują szybkie oscylatory. O ile RSI opada o tyle Composite Index wraz z Derivative Oscillator nie potwierdzają spadku. Takie zachowanie wskaźników określane jest mianem dywergencji, co w przyszłości może przynieść zmianę sytuacji technicznej. Na razie jednak, ze względu na równowagę sił na rynku podkreślaną przez ADX, kluczowe znaczenie będą miały krótkoterminowe poziomy wsparcia i oporu. Od dołu notowania kontraktów nadal wspierać będzie poziom 2 335 pkt a od góry ograniczać 2 378 pkt.