Trwa ładowanie...

Była pewna, że znajdzie coś innego. To co odkryła w małżu, wprowadziło ją w osłupienie

Na wschodzie Stanów Zjednoczonych, w miejscowości Franklin, 52-letnia kobieta szukała pereł. Liczyła na to, że uda jej się znaleźć chociaż jedną. Tego się jednak nie spodziewała.

Share
Była pewna, że znajdzie coś innego. To co odkryła w małżu, wprowadziło ją w osłupienie
Fot: Screen YT/Robin_Deepthi
d2oneyt

Na wschodzie Stanów Zjednoczonych, w miejscowości Franklin, 52-letnia kobieta szukała pereł. Liczyła na to, że uda jej się znaleźć chociaż jedną. Tego się jednak nie spodziewała - w jej ręce wpadło 50 sztuk.

Wszystkie perły znajdowały się w jednym małżu. Kobieta ma się z czego cieszyć, bowiem jej znalezisko warte jest kilka tysięcy dolarów. Zobaczcie sami wideo z momentu znalezienia pereł. Odtworzono je już ponad 7 mln razy!

To nie pierwsze takie znalezisko. Na Filipinach odkryto największą perłę świata. Waży ona 34 kg i pochodzi z największego małża świata - przydaczni olbrzymiej. Co ciekawe, człowiek, który ją wyłowił, zrobił to kilka lat temu nie mając pojęcia, że jego znalezisko warte jest 100 mln dolarów. O sprawie pisaliśmy już wcześniej.

Perły spotykane są w małżach, ale i ostrygach. Ich powstanie zawdzięcza się reakcji organizmu na ciało obce, które znalazło się w środku muszli.

d2oneyt

Podziel się opinią

Share
d2oneyt
d2oneyt