Trwa ładowanie...
d2ylnu2

BZ WBK: Podatek od instytucji finans. zmniejszy zysk za 2016 r. o ok. 405 mln zł

Warszawa, 18.01.2016 (ISBnews) - Bank Zachodni WBK wstępnie szacuje pomniejszenie zysku netto za rok 2016 z tytułu podatku od niektórych instytucji finansowych, który wejdzie w życie 1 lutego br., na ok. 405 mln zł, podała instytucja.
Share
d2ylnu2

"Jednocześnie bank zwraca uwagę, że powyższa kwota może ulec zmianie z uwagi na fakt, że aktualny szacunek jest obciążony następującymi czynnikami wpływającymi na jego niepewność: zmienność pozycji kształtujących podstawę kalkulacji podatku, konieczność dalszej interpretacji przepisów ustawy, stanowisko organu nadzoru finansowego w zakresie pozycji wpływających na wysokość podstawy opodatkowania, możliwość wejścia w życie nowych przepisów prawa, a także przyszłe decyzje banku, które mogą mieć wpływ na ten szacunek, a które na moment publikacji niniejszego raportu nie są znane" - czytamy w komunikacie.

15 stycznia br. Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę o podatku od niektórych instytucji finansowych. Nowym podatkiem zostaną objęte od lutego 2016 r. banki, firmy ubezpieczeniowe i pożyczkowe.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d2ylnu2

Podziel się opinią

Share
d2ylnu2
d2ylnu2