Trwa ładowanie...
d3a83hj

Cadbury zainwestuje w Polsce słodkie miliony

Polski rząd porozumiał się z Cadbury
Schweppes. Brytyjski gigant zainwestuje w naszym kraju ponad 250
milionów euro - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

d3a83hj
d3a83hj

Nowy rząd już w najbliższych dniach będzie mógł pochwalić się dużym sukcesem w przyciąganiu do Polski zagranicznych koncernów. _ Rzeczywiście, list intencyjny został podpisany. Oznacza to, że w najbliższych dniach można się spodziewać oficjalnego ogłoszenia decyzji o wyborze Polski jako miejsca nowych inwestycji koncernu _ - przyznaje wspólnik w kancelarii Baker & McKenzie, która reprezentuje Cadbury w naszym kraju, mec. Marcin Gmaj.

Na budowę nowej fabryki wyrobów czekoladowych w Skarbimierzu niedaleko Opola oraz rozbudowę istniejącego zakładu w Bielanach Wrocławskich Cadbury wyda ponad 250 mln euro. Inwestor stworzy 750 nowych miejsc pracy. _ Około 250 etatów może powstać też u dostawców bezpośrednio związanych z tą inwestycją _ - dodaje Marcin Gmaj. Po przeprowadzeniu tych inwestycji Polska stanie się europejskim centrum produkcyjnym koncernu.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że lider światowego rynku słodyczy może liczyć na grant inwestycyjny w wysokości ok. 14 mln zł. Nieoficjalnie wiadomo, że w celu przyciągnięcia m.in. Cadbury do Polski kilka tygodni temu zmieniono kryteria przyznawania pomocy publicznej dla inwestorów zagranicznych - informuje "Rzeczpospolita". (PAP)

d3a83hj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a83hj