Trwa ładowanie...
d9g3yuu
d9g3yuu

Capgemini otwiera centrum w Poznaniu, zatrudni 300 specjalistów IT w 2-3 lata

Warszawa, 24.06.2015 (ISBnews) - Firma Capgemini ogłosiła plany otwarcia centrum w Poznaniu. Nowe biuro, które zajmować się będzie rozwojem oprogramowania ruszy w czwartym kwartale 2015 roku, jednak rekrutacja do nowej jednostki już trwa. W ciągu 2-3 lat firma planuje zatrudniać w Poznaniu ok. 300 specjalistów IT ze znajomością języka niemieckiego, podała firma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9g3yuu

Poznańskie biuro to drugi po Wrocławiu oddział Software Solutions Center w Polsce i zarazem szóste centrum Capgemini, zatrudniającej już ponad 6 tysięcy specjalistów w Polsce.

"Ze względu na dynamiczny rozwój naszej firmy podjęliśmy decyzję o uruchomieniu nowego centrum. Wybraliśmy Poznań, ze względu na bardzo wysoki poziom wykształcenia absolwentów studiów informatycznych w stolicy Wielkopolski. Jestem przekonany, że wielu informatyków zainteresuje możliwość uczestniczenia w projektach, w których tworzone są nowoczesne rozwiązania IT. To co wyróżnia naszą firmę, to różnorodność zagadnień, z którymi stykają się nasi pracownicy - tworzymy innowacyjne systemy dla światowych liderów z wielu branż: m.in. motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, logistycznej i bankowej" - powiedział Piotr Poprawski, dyrektor Software Solutions Center Capgemini, cytowany w komunikacie.

Zespół Software Solutions Center zatrudnia obecnie ponad 650 inżynierów we Wrocławiu i specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu zaawansowanych usług informatycznych dla globalnych i renomowanych marek z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów. Poznańskie centrum Software Solutions Center będzie w pierwszej kolejności świadczyć usługi dla niemieckich klientów firmy.

d9g3yuu

Rekrutacja do nowego centrum firmy jest skierowana do specjalistów IT.

"Poszukujemy przede wszystkim programistów JAVA i Web Developerów, którzy znają język niemiecki - wystarczy znajomość na poziomie podstawowym. Pierwsze projekty, które będziemy realizować w Poznaniu będą dotyczyły rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Nasi pracownicy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty szkoleń technicznych oraz intensywnych kursów językowych, które pomogą im rozwijać swoje umiejętności" - tłumaczy Justyna Kurpierz, HR team leader w Capgemini.

Capgemini w Polsce tworzą zespoły specjalistów pracujących w zespołach Application Services, Business Process Outsourcing i Infrastructure Services, zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu. Łącznie w roku 2015 firma planuje zatrudnić ponad 700 osób w Polsce.

Z zespołem prawie 145 tysięcy w ponad 40 krajach, Capgemini jest jednym z największych na świecie dostawców usług konsultingowych, technologicznych i outsourcingu. Grupa odnotowała w 2014 globalny przychód w wysokości 10,573 mld euro.

(ISBnews)

d9g3yuu

Podziel się opinią

Share
d9g3yuu
d9g3yuu