Trwa ładowanie...
d2s54ji

Capital Park: Polska jest gotowa fundusze i spółki REIT

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - Polska jest gotowa fundusze i spółki REIT, inwestujące w nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem, ocenia Capital Park. Pod koniec ub.r. grupa utworzyła Real Estate Income Assets FIZ AN II.

Share
d2s54ji

"Pozytywny odbiór naszych funduszy nieruchomościowych przez inwestorów umacnia nas w przekonaniu, że Polska jest gotowa na popularne od wielu lat na całym świecie fundusze i spółki REIT - inwestujące w nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem. Uważamy, że są one świetną alternatywą dla obligacji czy lokat bankowych. Wspólnie z GPW jesteśmy zaangażowani w prace konsultacyjne nad ustawą, która umożliwi wprowadzenie REIT na polski rynek" - napisał zarząd w liście do akcjonariuszy.

Jak podano, w ślad za sukcesem zarządzania przez Grupę funduszem Real Estate Income Assets FIZ AN, na którym, uczestnicy zarobili od utworzenia funduszu 39,6% (24% w formie dochodu oraz 16% w formie wzrostu wyceny certyfikatu inwestycyjnego), Capital Park podjął decyzję o utworzeniu kolejnego produktu tego typu.

"Pod koniec roku dokonaliśmy refinansowania portfelowego, obejmującego 8 ukończonych i ustabilizowanych nieruchomości biurowych i handlowych o łącznej powierzchni 15,4 tys. m2, które następnie weszły do nowo utworzonego Real Estate Income Assets FIZ AN II" - podano w liście.

d2s54ji

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym ok. 70 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ponad 250 tys. m2. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.
(ISBnews)

d2s54ji

Podziel się opinią

Share
d2s54ji
d2s54ji