Trwa ładowanie...
d30ibbs

Capital Park pracuje nad nowymi nieruchomościowymi produktami inwestycyjnymi

Warszawa, 30.03.2016 (ISBnews) - Capital Park pracuje nad nowymi produktami inwestycyjnymi z branży nieruchomości, poinformował członek zarządu ds. inwestycyjnych Marcin Juszczyk. Na bazie Eurocentrum i Royal Wilanów może stworzyć spółkę, która może docelowo, w zależności od decyzji legislacyjnych, stać się funduszem REIT, który mógłby zostać upubliczniony na GPW.

Share
d30ibbs

"Nasza strategia koncentruje się na dalszym skutecznym wynajmie naszych powierzchni, szczególnie w Eurocentrum Delta. Dodanie kolejnych 20 tys. m2 wynajmu w tym roku byłoby akurat. Kolejne plany obejmują produkty inwestycyjne na bazie nieruchomości, czyli fundusz w oparciu o ustawę o funduszach, jak również większy koncept, który zakłada wyjście z Eurocentrum i Royal" - powiedział Juszczyk podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, oba sztandarowe projekty grupy stanowiłyby aktywa zalążkowe i bazę do dalszej rozbudowy portfela.

"Celem byłoby stworzenie spółki dochodowej, która w przyszłości może stać się REIT, jeśli ustawa o nich wejdzie w życie. Trwają ponadto rozmowy z inwestorami zagranicznymi, którzy mogliby zaangażować się w ten projekt i równocześnie stanowić magnes dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych z rynku kapitałowego, których zaprosilibyśmy do uczestnictwa w ewentualnym upublicznieniu tego projektu. Capital Park pozostałby mniejszościowym udziałowcem i zarządzającym tego wehikułu" - wskazał członek zarządu Capital Park.

d30ibbs

Jak powiedział, jest to jeden z pomysłów na wychodzenie z tych inwestycji, ale grupa pracuje również nad innymi ścieżkami, czyli np. oddzielną sprzedażą Eurocentrum.

Ponadto Grupa Capital Park analizuje kolejne projekty remodelingu "starych" centrów handlowych, w formule joint venture. "Jest to istotny punkt w strategii, ale za wcześnie o konkretnych projektach" - zaznaczył Juszczyk.

Grupę interesuje również inwestowanie w "distressed assets". "Jest wiele tematów tego typu w bankach, wciąż trzymanych na bilansach. Pojawiają się czynniki zewnętrzne, które powinny motywować do wychodzenia z takimi projektami na zewnątrz. Nasz główny akcjonariusz ma doświadczenia z takimi aktywami" - wskazał Juszczyk.

Według jego słów, grupa analizuje również projekt mieszkań na wynajem wraz z hotelem, co mogłoby być pomysłem na działkę przy Eurocentrum.

d30ibbs

Członek zarządu ds. finansowych Michał Koślacz podkreślił, że grupa stabilnie zwiększa swoje przychody od debiutu na GPW. Aktualizacja wartości nieruchomości przyniosła w ub.r. 58 mln zł zysku, głównie z Royal Wilanów i Eurocentrum (rzeczoznawcy uznają go już za stabilny budynek generujący czynsze).

Wartość portfela nieruchomości wzrosła do 1,95 mld zł z 1,6 mld zł na koniec 2014. Docelowo ma sięgnąć ok. 3 mld zł, dzięki projektowi ArtN. NAV na akcję wynosi 9,8 zł. Kolejne czynniki, które wpłyną na jego wzrost to Eurocentrum Delta i ArtN. Według słów zarządu, rewaluacje w tym roku powinny być korzystne.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 75 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 37 miastach. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

(ISBnews)

d30ibbs

Podziel się opinią

Share
d30ibbs
d30ibbs