Trwa ładowanie...
d3yld5k

CBA: II konferencja szkoleniowa o tematyce antykorupcyjnej (komunikat)

...

d3yld5k

25.11. Warszawa - CBA informuje:

W dniach 25-29 listopada 2013 r. odbywa się druga z sześciu organizowanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne konferencji szkoleniowych o tematyce antykorupcyjnej. Spotkania organizowane są w ramach projektu, na realizację którego CBA otrzymało dofinansowanie z Komisji Europejskiej. Tym razem główną tematyką spotkania jest szeroko pojęta legislacja antykorupcyjna.

W ramach Programu Zapobieganie i Zwalczanie Przestępczości Komisja Europejska zdecydowała o przyznaniu CBA dotacji na realizację działań "Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych". Współbeneficjentem projektu jest Specjalna Służba Śledcza Republiki Litwy (STT), a partnerem projektu jest Biuro Przeciwdziałania i Zwalczania Korupcji (KNAB) Republiki Łotwy.

Realizację działań zaplanowano na 36 miesięcy. Cały projekt składa się z dwóch komponentów:

  1. Przeprowadzenie cyklu 6 międzynarodowych konferencji szkoleniowych o tematyce antykorupcyjnej skierowanych do przedstawicieli administracji publicznej, środowisk naukowych oraz instytucji zaangażowanych w zwalczanie korupcji.
  1. Zbudowanie platformy e-learningowej (stworzenie narzędzi edukacji antykorupcyjnej i komunikacji dla urzędników, przedsiębiorców oraz społeczeństwa w ramach trzech komponentów: korupcja w administracji publicznej, korupcja w biznesie, społeczne skutki korupcji). Uruchomienie platformy planowane jest na luty 2014 r.
d3yld5k

Tym razem motywem przewodnim spotkania jest szeroko pojęta legislacja - począwszy od tworzenia prawa poprzez jego wdrożenie i stosowanie aż do analizy konkretnych przykładów. Wszystkie organizowane przez CBA konferencje mają na celu wzmocnienie współpracy międzynarodowej, wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz dyskusję na temat aktualnych zagrożeń korupcyjnych. W konferencji udział biorą przedstawiciele uczelni wyższych, urzędów centralnych, prokuratorzy oraz funkcjonariusze służb do walki z korupcją z Litwy, Łotwy, Azerbejdżanu, Chorwacji, Danii, Estonii, Macedonii, Mołdawy oraz Czarnogóry. Reprezentantami Polski będą przedstawiciele CBA, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Prokuratury oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Łącznie we wszystkich konferencjach zaplanowano udział blisko 200 osób.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d3yld5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yld5k