Trwa ładowanie...
d1wgrc8

CBA zatrzymało b. zastępcę komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi (komunikat)

...

Share
d1wgrc8

21.08. Warszawa - CBA informuje:

Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Kilkumiesięczne śledztwo przeprowadzone przez funkcjonariuszy łódzkiej delegatury CBA pozwoliło zatrzymać w środę inspektora Ryszarda W., byłego zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Mężczyzna wykorzystując uzależnienie służbowe podległych mu funkcjonariuszy Policji, jak i pracowników cywilnych wielokrotnie przekraczał uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Wielokrotnie wydawał polecenia wykonywania nieodpłatnie, bez umowy, w czasie pełnienia służby bądź wykonywania obowiązków w ramach stosunku pracy, prac fizycznych związanych z budową swojego domu. Wykorzystywał przy tym sprzęt będący na stanie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, działając tym samym na szkodę interesu publicznego.

Ryszard W. zatrzymany został w ramach jednego tylko z wątków obszernego śledztwa dotyczącego wielokrotnego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej przez funkcjonariuszy publicznych na terenie województwa łódzkiego.

d1wgrc8

W Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach Ryszard W. usłyszał zarzut nadużycia funkcji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją prokuratury zastosowano wobec mężczyzny poręczenie majątkowe w kwocie 20 tys. zł.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

d1wgrc8

Podziel się opinią

Share
d1wgrc8
d1wgrc8