ycipk-4k8gn5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
polsat

CBOS: pogorszenie opinii na temat nadawców telewizyjnych i radiowych

W marcu CBOS odnotowało pogorszenie opinii na temat nadawców telewizyjnych i radiowych. Mimo to 74 proc. Polaków pozytywnie ocenia TVN, 73 proc. - Polsat, a 71 proc. - TVP. 66 proc. ankietowanych dobrze ocenia RMF FM, 63 proc. - Polskie Radio, a 62 proc. - Radio ZET.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBOS: pogorszenie opinii na temat nadawców telewizyjnych i radiowych
(autor: Adam Kliczek / Wikipedia, licencja: CC BY-SA 3.0)
ycipk-4k8gn5

Jak podał CBOS, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odsetek respondentów pozytywnie oceniających działalność TVN zmniejszył się o 5 punktów procentowych; o tyle samo zmniejszył się odsetek pozytywnie oceniających Polsat. Grupa ankietowanych pozytywnie oceniających telewizję publiczną zmniejszyła się zaś o 4 punkty procentowe.

Jednocześnie do 13 proc. wzrósł odsetek badanych negatywnie oceniających TVN; odnotowano wzrost o 3 punkty proc. Grupy respondentów oceniających negatywnie Polsat i TVP wzrosły o 1 punkt proc. i wynosiły w marcu - 11 proc. i 19 proc.

Odsetki niemających zdania na temat TVN, Polsatu i TVP wynoszą odpowiednio: 13 proc., 16 proc. i 10 proc. W ciągu ostatniego pół roku wzrosły o 2, 4 i 3 punkty procentowe.

ycipk-4k8gn5

"Krytycznej ocenie telewizji publicznej i TVN sprzyja wyższe wykształcenie, zamieszkiwanie w największych miastach, a w przypadku TVN również prawicowe poglądy polityczne oraz częsty udział w praktykach religijnych (kilka razy w tygodniu)" - napisano w komentarzu CBOS do badania.

W sondażu pytano też o ocenę nadawców radiowych. W marcu pozytywnie o Polskim Radiu wypowiadało się 63 proc. respondentów; odsetek dobrze oceniających radio publiczne w stosunku od września ubiegłego roku zmniejszył się o 14 punktów procentowych, odsetek negatywnie oceniających zmniejszył się zaś o 2 punkty proc. i wyniósł 4 proc. Grupa niemających zdania na temat Polskiego Radia wzrosła o 16 punktów proc. - wynosi 33 proc.

W tym samym czasie o 8 punktów proc. zmniejszyły się też grupy badanych pozytywnie oceniających RMF FM i Radio ZET; wynosiły w marcu - 66 proc. i 62 proc. Nie przełożyło się to jednak na wzrost niezadowolenia z tych stacji - podobnie jak we wrześniu RMF FM i Radio ZET źle oceniało po 5 proc. ankietowanych. Grupy niezdecydowanych w ocenie tych nadawców wzrosły o 8 pkt proc. i wynoszą 29 proc. i 33 proc.

Zmniejszyły się także odsetki pozytywnie i negatywnie oceniających Radio Maryja. We wrześniu dobrze oceniało je 25 proc. respondentów, w marcu - 21 proc. Odsetek negatywnie oceniających tego nadawcę wynosił w marcu 30 proc., sześć miesięcy wcześniej - 33 proc. O 7 punktów proc., czyli do 49 proc., wzrosła w tym czasie grupa niemiejących zdania na temat Radia Maryja.

ycipk-4k8gn5

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-13 marca 2013 roku na liczącej 1060 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4k8gn5

ycipk-4k8gn5
ycipk-4k8gn5