Trwa ładowanie...
d2rrli6

CCC: Dywidenda będzie wypłacana z zysku przypisanego jedn. dominującej

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - CCC zakłada w zmienionej polityce dywidendowej przeznaczanie na wypłatę dla akcjonariuszy 33-66% skonsolidowanego zysku netto, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, podała spółka. Nowa polityka dywidendowa znajduje zastosowanie począwszy od zysku za rok 2016. 

Share
d2rrli6

Wcześniej CCC zakładało przeznaczanie na wypłatę dla akcjonariuszy 33-66% skonsolidowanego zysku netto ogółem.

Zmiany polityki dywidendowej dokonano w związku z wystąpieniem w grupie kapitałowej CCC S.A. jednostek w których CCC S.A. nie posiada 100% udziałów, wyjaśniono w komunikacie.

"Na podstawie dokonanej zmiany treść polityki dywidendowej przedstawia się następująco: zarząd CCC zamierza przedkładać walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy propozycję wypłaty dywidendy w wysokości od 33% do 66% skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej CCC, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, przy założeniu że relacja długu netto do EBITDA na koniec roku obrotowego, którego dotyczyć będzie podział zysku, wynosiła będzie poniżej 3,0" - czytamy w komunikacie.

d2rrli6

Przy rekomendacji podziału zysku wypracowanego w grupie kapitałowej CCC, zarząd będzie brał pod uwagę sytuację finansową i płynnościową Grupy, istniejące i przyszłe zobowiązania (w tym potencjalne ograniczenia związane z umowami kredytowymi i emisją instrumentów dłużnych) oraz oceny perspektyw grupy kapitałowej CCC w określonych uwarunkowaniach rynkowych i makroekonomicznych, podano także.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

(ISBnews)

d2rrli6

Podziel się opinią

Share
d2rrli6
d2rrli6